Awaryjne lądowanie w Modlinie

Warszawa

TVN24/PAP"To była perfekcyjna robota"

Około godz. 14:20 na płycie lotniska Modlin awaryjnie wylądował samolot szkoleniowy Diamond Katana DA20. Maszyna, która miała problem z prawym kołem, przez ponad dwie godziny krążyła nad lotniskiem spalając paliwo. Na pokładzie samolotu znajdowały się dwie osoby. O kłopotach awionetki i awaryjnym lądowaniu na Mazowieckim Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin jako pierwszy poinformował nas redaktor naczelny lokalnego portalu Nowodworski24.pl.

- Samolot usiadł bez problemu - mówi Edyta Mikołajczyk, rzecznik portu lotniczego w Modlinie. Nie była potrzebna pomoc strazy pożarnej czy karetki pogotowia. - Jedynie nasze służby pomagały doświadczonemu pilotowi, by znalazł najlepszą lokalizację - wyjaśnia Mikołajczyk. I dodaje, że samolot krążył nad lotniskiem w Modlinie przez ponad dwie godziny, a później usiadł na pasie startowym lotniska, tuż za terminalem.

Maszynę, która uległa awarii przewiezie ciągnik do hangaru.

Informacja o kłopotach awionetki dotarła do straży pożarnej po godzinie 12.00. Samolot krążył nad lotniskiem aby pozbyć się paliwa. Wiadomo, że maszyna miała problem z prawym kołem.

Port w budowie

Lotnisko w Modlinie obsługuje na razie ruch małych samolotów szkoleniowych. Wszystko przez modernizację portu. Pierwsi pasażerowie z portu, wybudowanego za ponad 300 milionów złotych, mają skorzystać w czerwcu tego roku.

Lotnisko będzie obsługiwać przez całą dobę przewozy międzynarodowe na liniach krótkiego i średniego zasięgu oraz przewozy krajowe pomiędzy portami regionalnymi. Będą to głównie tanie linie lotnicze i loty czarterowe.

Awaryjne lądowanie w Modlinie
TVN24
Awaria awionetki
TVN24, targeo

CZYTAJ TEŻ NA KONTAKCIE24

Kontakt 24//ak/jaś