Awarie wodociągowe nękają stolicę

Warszawa

TVN24Awaria na Mokotowie

- Mieszkańcy Mokotowa nie mają wody od godziny 12.30. Nie ma beczkowozów! - zaalarmowała w niedzielę po południu na Kontakt24 internautka Zuzanna. Podobnych awarii jest więcej. Jedne są usuwane, pojawiają się nowe.

Sprawdziliśmy sygnał od internautki. Do awarii doszło przy skrzyżowaniu ulic św. Bonifacego i Konstancińskiej. Na miejsce przyjechała ekipa MPWiK z koparką.

Mieszkańcy pobliskich bloków nie mieli wody. Na swojej stronie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informowało, że została ona wyłączona w budynkach przy ul. Konstancińskiej 2, 3, 5, 7 i 9 oraz ul. Powsińskiej 31.

Ich mieszkańcy nie mogli liczyć na podstawienie beczkowozów. Przy temperaturze poniżej - 2 stopni Celsjusza zamarzają w nich krany.

Zima pełna awarii

W niedzielę MPWiK podawało informacje o kilku, kilkunastu awariach. Ich liczba ciągle się zmienia. W miejsce jednych pojawiają się nowe. Część czeka w kolejce na wolną ekipę.

Jak tłumaczył w piątek Roman Bugaj, rzecznik MPWiK skala awarii wodociągowych zawsze zwiększa się przy wystąpieniu mrozów. - Sieć składa się głównie ze stalowych i żeliwnych elementów. Materiały stają się bardziej kruche - tłumaczył.

su/mz