Awarie pociągów wstrzymały ruch

Warszawa

Poważne awarie na torach. Najpierw uszkodzony został pociąg Kolei Mazowieckich jadący z Warszawy do Grodziska. Później kolejny zablokował linię średnicową.

- Na stacji w Grodzisku Mazowieckim poważna awaria zasilania. Pociągi stoją. Nie ma napięcia w sieci trakcyjnej - napisał na kontakt 24 internauta Piotr. - Doszło do uszkodzenia pociągu Kolei Mazowieckich, jadącego z Warszawy do Grodziska - poinformował Maciej Dutkiewicz z PKP PLK.

Do awarii doszło po godz. 16.00. Zepsuty pociąg zablokował przejazd. - Na miejsce jedzie lokomotywa, która ściągnie skład z torów. Ruch pociągów odbywa się, jednak w kierunku Grodziska występują około 30 minutowe opóźnienia - mówił ok. godz. 16.30 Dutkiewicz.

Z powodu awarii odwołano pociągi:

- Mińsk Mazowiecki (14:50) - Grodzisk Mazowiecki (16:18) jest odwołany na odcinku Warszawa Wschodnia - Grodzisk Mazowiecki. Podróżni mogą skorzystać zastępczo z pociągu relacji Warszawa Wschodnia (15:41) - Grodzisk Mazowiecki (16:32) - Skierniewice.

- Warszawa Wschodnia (14:41) - Grodzisk Mazowiecki (15:30) - awaria na stacji Brwinów. Podróżni skorzystali zastępczo z pociągu relacji Warszawa Wschodnia (14:59) - Grodzisk Mazowiecki (14:59).

Jeszcze więcej utrudnień

Jak informują Koleje Mazowieckie, na stacji Warszawa Śródmieście doszło do awarii pociągu relacji Mińsk Mazowiecki (17:49) - Warszawa Zachodnia (18:45). "Na szlaku zablokowanych 6 składów innych pociągów. Pociąg zostanie awaryjnie sprowadzony do stacji Warszawa Zachodnia z użyciem innego składu" - czytamy na stronie internetowej KM.

Ruch pociągów podmiejskich na linii Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia został skierowany przez Warszawę Centralną, z pominięciem przystanków: Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Śródmieście, Warszawa Ochota.

Po godz. 20.20 kolejarze poinformowali, że na linii średnicowej przywrócono rozkładową organizację ruchu. Wprowadzono też tymczasowe honorowanie biletów Koleje Mazowieckie - KM w autobusach i tramwajach na odcinku Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia (w obu kierunkach).

O godz. 21.40 Koleje Mazowieckie poinformowały o kolejnej awarii taboru - tym razem na linii Łowicz-Warszawa. "Podróżni mogą skorzystać zastępczo z poc. PKP Intercity nr 71100 ZIELONOGÓRZANIN rel. Zielona Góra - Warszawa (odj. z Łowicza Głównego ok. 21:37). Pociąg ZIELONOGÓRZANIN na odcinku Łowicz - Warsżawa będzie zatrzymywany na każdej stacji i przystanku" - zapewniali kolejarze na stronie internetowej KM.

ij/ran