Awaria za awarią. Trudny poranek na kolei

Warszawa

KMUtrudnienia na kolei

Ogromne utrudnienia na kolei. W poniedziałek rano doszło do kilku awarii, w tym rozjazdów i sieci trakcyjnej. Część składów została odwołana. Były opóźnienia.

Jak poinformowały przed 7.00 Koleje Mazowieckie, z powodu awarii rozjazdów na stacji Warszawa Zachodnia pociągi kursujące linią średnicową były opóźnione około 20 minut.

Utrudnienia dotyczyły pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej jak i Kolei Mazowieckich.

Awaria na stacji Stadion, opóźnienia w stronę lotniska

Jak poinformował z kolei Zarząd transportu Miejskiego, przed 7.00 doszło do awarii pociągu na stacji Warszawa STADION.

W związku z tym, pociągi jadące w kierunku zachodnim zostały skierowane przez stację Warszawa CENTRALNA z pominięciem stacji STADION, POWIŚLE, ŚRÓDMIEŚCIE i OCHOTA.

Z utrudnieniami musieli się liczyć także pasażerowie KM jadący na lotnisko.Z powodu awarii taboru pociągi kursujące w relacji Modlin - Warszawa Lotnisko Chopina - Modlin były opóźnione nawet godzinę.

To jednak nie wszystko. - W związku z awarią sieci trakcyjnej na linii Warszawa - Skierniewice i opóźnieniami, pociąg nr 19900/1 kursujący w relacji Warszawa Wschodnia (3:57) - Góra Kalwaria (5:19) został odwołany w całej relacji - można było przeczytać w porannym komunikacie na stronie KM.

Jak poinformowali kolejarze, podróżni mogli skorzystać zastępczo z pociągu nr 19902/3 w relacji Warszawa Wschodnia (5:07) - Góra Kalwaria (6:29).

Przed 11.00 wszystkie awarie zostały usunięte i pociągi kursują według rozkładów.

Kolejne awarie

O kolejnych utrudnieniach dla pasażerów informowały też przed 7.00 PKP. - Utrudnienia w ruchu pociągów z powodu defektu pociągu nr 98950 (KM), relacji Warszawa Rembertów - Grodzisk Mazowiecki. Opóźnienia pociągów od 30 do 40 minut- napisali w komunikacie.

KM poinformowała także około 6.30, na przystanku Michalczew nastąpiła awaria pociągu nr 11610/1 kursującego na trasie Warszawa Wschodnia (4:28) - Radom (7:26).

- Pociąg 11610/1 zostanie awaryjnie sprowadzony do stacji Radom z użyciem pociągu nr 11613 rel. Warszawa Wschodnia (6:07) - Michalczew (7:32) - Radom (8:59)- możemy przeczytać w komunikacie.

su/roody