Awaria wodociągowa na Saskiej: oblodzony parking i chodnik

Warszawa

Artur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.plAwaria wodociągowa na Pradze

Awaria wodociągowa spowodowała wyłączenie wody w kilku budynkach na Pradze Południe. - Zalany jest między innymi pobliski parking i ulice. Są całkowicie oblodzone - poinformował reporter tvnwarszawa.pl.

Do usterki doszło przy ulicy Saskiej. - Na miejscu są wodociągowcy. Niestety nawet ciężki sprzęt ma problem ze zrobieniem wykopu w zamarzniętej ziemię- relacjonuje Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. Jak dodaje, woda została zakręcona. Skutki awarii odczuwają mieszkańcy kilku pobliskich budynków.

Nie ma utrudnień w ruchu pojazdów. - Na miejsce przyjechała nasza solarka w celu usunięcia powstałego oblodzenia. Spodziewamy się, że woda wróci do mieszkańców w godzinach popołudniowych - poinformował Roman Bugaj, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Jak informował, w okresie silnych mrozów odnotowywanych jest odrobinę więcej podobnych awarii. - Wszystkie usterki usuwamy na bieżąco, jak do tej pory nie wydarzyło się nic poważnego. Warto wspomnieć, że okres zimowy jest porównywalny z okresem silnych upałów - informował rzecznik.

ło/r