Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Awaria SKM. Pociąg utknął w tunelu

Warszawa

Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.plPo awarii pociągu SKM

Ponad dwie godziny trwały utrudnienia w ruchu pociągów po awarii składu SKM. Zepsutego pociągu nie można było od razu usunąć, bo miał uszkodzony system biegowy - poinformował dyrektor PKP PLK.

Do awarii w tunelu doszło około godziny 9:00 w okolicach stacji Powiśle. Jak informuje Jan Telecki, dyrektor PKP PLK, zepsuł się skład Szybkiej Kolei Miejskiej, jadący z Otwocka do Pruszkowa.

Pasażerowie wyprowadzeni z tunelu

- Pasażerowie uszkodzonego pociągu są wyprowadzani z tunelu przez pracowników kolei w około dziesięcioosobowych grupach - relacjonował Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl. - Na przystanku Warszawa Powiśle stoi pociąg Kolei Mazowieckich do Skierniewic, do którego wsiadają zdezorientowani pasażerowie. Nie są ogłaszane żadne komunikaty - dodał Krysztofiński.

Objazdy i utrudnienia

Pociągi, które utknęły w kolejce za uszkodzonym składem, zostały wycofane do Warszawy Wschodniej.

– Ruch kolejnych pociągów podmiejskich jest skierowany na tory przeznaczone normalnie dla pociągów dalekobieżnych – powiedział Jan Telecki, dyrektor PKP PLK. Składy jechały przez Warszawę Centralną, a omijały stacje Powiśle, Śródmieście i Ochotę.

Pociąg utknął w tunelu

Zepsuty pociąg miał zostać odholowany, jednak szybko okazało się, że to nie takie proste: - Uszkodzony jest system biegowy. Pracownicy próbują go odblokować, co umożliwi zepchnięcie zepsutego składu – informował o 11.00 Jan Telecki, dyrektor warszawskiego oddziału PKP PLK.

Wreszcie się udało. - Ruch pociągów został przywrócony o 11.19 - podał Telecki.

Pociągi stoją po awarii
Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl

bf/mz