Awaria samolotu z premierem Izraela na pokładzie

Warszawa

Samolot z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu na pokładzie nie mógł w piątek nad ranem odlecieć z lotniska Chopina w Warszawie z powodu uszkodzenia przedniej goleni maszyny - poinformowało Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze.

Według PPPL "podczas wypychania z miejsca postojowego rządowego samolotu z premierem Izraela na pokładzie doszło do zdarzenia, w trakcie którego uszkodzeniu uległa przednia goleń samolotu".

"Nikomu z pasażerów, załogi, ani pracowników naziemnych nic się nie stało. Pasażerowie bezpiecznie opuścili pokład" - poinformowano w oświadczeniu.Wyjaśnieniem zdarzenia zajmuje się Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Morawiecki, Pence, Netanjahu przed Pomnikiem Bohaterów Getta

Netanjahu uczestnikiem konferencji bliskowschodniej

Benjamin Netanjahu uczestniczył w Warszawie w dwudniowej konferencji bliskowschodniej. W czwartek wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim i wiceprezydentem USA Mikem Pencem złożył wieńce przed Pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie.

Wcześniej, na marginesie konferencji, doszło do spotkania Morawieckiego z Netanjahu. Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska mówiła, że tematem rozmów z premierem Izraela miały być między innymi zagadnienia dotyczące stosunków dwustronnych, a także współpraca w formacie Grupa Wyszehradzka plus Izrael. Najbliższe spotkanie w tym formacie odbędzie się 19 lutego w Izraelu.

W czwartek informowaliśmy o utrudnieniach związanych z wyjazdem z Warszawy dyplomatów po konferencji bliskowschodniej:

Paraliż komunikacyjny w Warszawie Lech Marcinczak / tvnwarszawa
wideo 2/3

PAP/asty//now