Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Awaria przyćmiła otwarcie supertoalety na Centralnym

Warszawa

| Pixabay, Flickr, Wikimedia Commonsfot

Czerwony dywan, uruchamiane bezdotykowo baterie i spłuczki, czysto – podróżni, którzy odwiedzili w środę supertoaletę na Dworcu Centralnym nie do końca wierzyli, że to co widzą, jest realne.

W środę rano wydawało się, że Dworzec Centralny zaistnieje w środę w mediach w pozytywnym kontekście. W końcu czysta toaleta ciągle jest w Warszawie przedsięwzięciem, które wymaga uroczystego otwarcia. Takie zapowiadała też firma, która właśnie uruchomiła swój interes na stołecznym dworcu.

Niecałą godzinę przed zapowiedzianym otwarciem na Centralnym doszło jednak do awarii, która - nomen-omen - przyćmiła planowaną fetę. Toaleta ruszyła więc bez błysków fleszy dziennikarzy, którzy, albo na otwarcie znacznie się spóźnili, albo w ogóle z niego zrezygnowali.

Otwarcie toalety warto jednak odnotować, bo to nowa jakość na do tej pory niespecjalnie kojarzonym się z czystością dworcu.

Bramki jak w metrze

Przed wejściem do toalety czekają bramki, przypominające te w metrze. Po uiszczeniu opłaty w automacie, można wejść do środka. Jednocześnie otrzymujemy kupon z rabatem na produkty dostępne w położonym tuż obok sklepiku.

Sieć, która otworzyła swoją pierwszą toaletę na Centralnym, pozwala załatwić potrzeby w schludnych warunkach, ale równocześnie daje nam jeszcze rzadziej spotykaną dotąd możliwość - by w WC zostawić sporo pieniędzy.

- To koniec ery babć klozetowych. U nas wszystko odbywa się automatycznie. Opłata jest jednocześnie rabatem na zakupy w sklepiku, w którym można kupić artykuły do higieny, a także np. kawę – zachęca Agnieszka Kusznierewicz, z firmy 2theloo, właściciela supertoalety. – Na razie na Dworcu Centralnym jest jedna, ale docelowo znajdzie się tu aż siedem takich toalet. Negocjujemy też z centrami handlowymi. Dążymy do tego, by otrzymywane u nas rabaty były honorowane również w innych sklepach – dodaje.

mjc/roody