Awaria pociągu przyblokowała linię średnicową. Opóźnienia do południa

Warszawa

KMUtrudnienia dla pasażerów

- Znowu jak co dzień kłopoty poranne z dojazdem do pracy koleją od strony zachodniej. Skandal, stoimy już 40 min. przed Dworcem Zachodnim - napisał internauta na Kontakt 24. Jak poinformowali przewoźnicy, utrudnienia są spowodowane awarią pociągu na stacji Powiśle. I mogą jeszcze potrwać.

Skład Kolei Mazowieckich udało się usunąć około 8.30. - Do godzin południowych pociągi na linii średnicowej mogą jednak kursować z opóźnieniami - informuje Donata Nowakowska, rzeczniczka Kolei Mazowieckich. Jak tłumaczy, do awarii doszło rano, kiedy kursuje bardzo dużo pociągów. - Część z nich może być bardziej opóźniona, część mniej - dodaje.

Jej zdaniem, jeśli nie dojdzie do żadnych innych problemów, z każdą minutą będzie coraz lepiej.

Awaria na Powiślu

Do awarii pociągu doszło po 8.00. - W związku z utrudnionym przejazdem przez stację Warszawa Powiśle w kierunku wschodnim mogą występować opóźnienia w kursowaniu SKM linii S1 oraz S2 - poinformował po 8.00 Zarząd Transportu Miejskiego.

Pociąg SKM S1, który wyjechał ze stacji Pruszków o 7:58 został skierowany przez Warszawę Centralną.

Koleje Mazowieckie poinformowały, że z powodu awarii mogą wystąpić opóźnienia pociągów na liniach: Warszawa - Radom, Warszawa - Skierniewice, Warszawa - Łowicz, Warszawa - Siedlce, Warszawa - Dęblin.

su/mz