Awaria pociągu Kolei Mazowieckich. "Stoi w polu, nie da się otworzyć okien"

Warszawa

KMAwaria pociągu KM

Ledwo kolejarze zdążyli poinformować o usunięciu awarii rozjazdów przy stacji Warszawa Zachodnia, a pasażerowie zaczęli nas informować o kolejnych utrudnieniach. W środę rano w okolicy tej samej stacji zepsuł się pociąg Kolei Mazowieckich.

W środę rano w okolicy Warszawy Zachodniej zepsuł się pociąg Kolei Mazowieckich. O awarii informowali nas od rana internauci.

"Koleje Mazowieckie utknęły przed Warszawą Zachodnią od strony Pruszkowa. Obsługa pociągu nie udziela żadnych informacji, a nawet wyłączyła komunikator wewnętrzny" - napisał na Kontakt 24 Marcin.

"Nie da się otworzyć okien"

To nie jedyny mail w tej sprawie. "Pociągi z kierunku Grodzisk Mazowiecki już ponad godzinę stoi w polu przed Dworcem Zachodnim. W pociągu nie da się otworzyć okien. Nie było żadnego komunikatu ile to potrwa. Osobiście czekam już ponad 40 minut. Młodsze osoby otworzyły drzwi i wyszły z pociągu, ale osoby starsze nie są w stanie nawet wyjść z pociągu" - napisał na warszawa@tvn.pl Wiktor.

- Zepsuty skład blokujący tor został ściągnięty około 8. Na tym torze przywrócono ruch o 8.09 - mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK.

Awaria rozjazdów

Koleje nie mają najlepszej passy. Przez cały wtorek awaria rozjazdów na stacji Warszawa Zachodnia paraliżowała ruch pociągów. O usunięciu usterki poinformowano w środę przed godz 5 nad ranem.

su/lata/b