Awaria pociągu i spore opóźnienia. Kłopoty pasażerów

Warszawa

Damian/ Kontakt24Awaria na kolei

Nawet z kilkudziesięciominutowymi opóźnieniami muszą zmierzyć się pasażerowie po tym, jak na stacji Warszawa Śródmieście doszło do awarii służbowego pociągu Kolei Mazowieckich. Pierwsze informacje o opóźnieniach dostaliśmy od internautów. Zdjęcie tablicy odjazdów nadesłał na Kontakt 24 Damian.

Informację o utrudnieniach potwierdził w rozmowie z Kontaktem 24 Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy PKP PLK. - Około godz. 15.00 doszło do usterki służbowego składu Kolei Mazowieckich. Pociąg ten jechał z Warszawy Zachodniej do Warszawy Wschodniej, a zatrzymał się na stacji Warszawa Śródmieście - relacjonował.

Czytaj też na portalu Kontakt24.

Jak zaznaczył, w związku z awarią pociągi podmiejskie jadące ze stacji Warszawa Zachodnia w kierunku Warszawy Wschodniej zostały skierowane na tory dalekobieżne, zatem przejeżdżały przez stację Warszawa Centralna. - Wyłączone zostały stacje Ochota, Śródmieście, Powiśle i Stadion. ZTM wprowadził honorowanie biletów KM w tramwajach linii 7 i 22 - mówił rzecznik. Jak dodał, nie było żadnych utrudnień w kierunku zachodnim.

Około godz. 17.30 uszkodzony skład został sprowadzony ze stacji Śródmieście i - jak informują Koleje Mazowieckie - na linii podmiejskiej wznowiono już ruch pociągów. "Opóźnienia pociągów na całej sieci Kolei Mazowieckich mogą występować do końca doby" - poinformował przewoźnik.

Honorowanie biletów

Awaria służbowego pociągu doprowadziła też do odwołania niektórych pociągów: składów SKM na linii Warszawa Wschodnia - Sulejówek-Miłosna w obu kierunkach oraz pociągu KM z Warszawy Wschodniej do Sochaczewa, który miał wyjechać o godz. 15.22.

"Honorowanie biletów KM w tramwajach ZTM Warszawa linii 7 i 22 jednokierunkowo na odcinku PL. ZAWISZY - DW. WSCHODNI (KIJOWSKA) oraz honorowanie ważnych biletów ZTM Warszawa w pociągach KM i biletów KM w pociągach SKM Warszawa na odcinku Warszawa Wschodnia - Sulejówek-Miłosna (w obu kierunkach) obowiązuje do odwołania" - informuje przewoźnik.

aka/tka