Awaria oświetlenia PKiN

Warszawa

Dobrze - fot
Źle - fot
Dobrze - fot
Źle - fot
Dobrze - fot
Źle - fot

Rozbudowana iluminacja Pałacu Kultury i Nauki "zaliczyła" pierwszą większą awarię. Po zmierzchu górna część Pałacu Kultury i Nauki powinna świecić na niebiesko, tak jak główny korpus, ale popsuł się jeden z elementów układu sterowania.

Jeszcze w nocy z 30 czerwca na 1 lipca, tuż przed inauguracją polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, Pałac był oświetlony jednolicie - główny korpus i fragment nad tarasem widokowym mieniły się na niebiesko.

To dzięki rozbudowaniu systemu iluminacji - o którym pisaliśmy na tvnwarszawa.pl.

Teraz iluminacja wygląda nieco inaczej. Dlaczego? - Elewacja Pałacu między 30 a 40 kondygnacją jest oświetlona na biało, ponieważ jeden z elementów układu sterowania uległ uszkodzeniu – tłumaczy Ewelina Dudziak, rzecznik zarządu PKiN. - Czekaliśmy na jego wymianę i niebawem ponownie będzie można oglądać Pałac w całości oświetlony barwą europejską - uspokaja.

Będą też inne kolory

Nadal wieczorami można podziwiać oświetlony na niebiesko zegar milenijny. To z okazji prezydencji. Gdy ta się skończy, zmieni się też kolor światła.

- Iluminacja wielobarwna wróci po zakończeniu naszej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, czyli od nowego roku – zaznacza Dudziak. - Wtedy Pałac na stałe będzie w białej oprawie świetlnej, przerywanej godzinną kolorową prezentacją - dodaje.

Na specjalne okazje

Jak podkreśla przedstawicielka zarządu PKiN, zmiana oświetlenia jest przewidziana również na specjalne okazje. Tak było chociażby na początku czerwca, z okazji Parady Równości.

ran/mz