Awaria na Muranowie: "naprawa potrwa kilkanaście godzin"

Warszawa

fot
fot
fot
fot
fot
fot. Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl
fot
fot
fot
fot
fot
fot. Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl

- Utrudnienia na Muranowskiej potrwają do godziny 1 czy nawet 2 w nocy - poinformowała w środę po południu tvnwarszawa.pl Monika Mazurkiewicz, rzeczniczka SPEC. Po awarii instalacji, do której doszło w środę nad ranem, zablokowana jest ulica w kierunku Andersa. Na miejscu pracują robotnicy. Należy spodziewać się utrudnień w popołudniowym szczycie.

Jak mówi rzeczniczka, na miejscu awarii ekipa SPEC cały czas pracuje. - Teraz przygotowujemy uszkodzony fragment rurociągu ciepłowniczego do wymiany - opisała o godzinie 13.00 w środę Mazurkiewicz. A przed godz. 15 dodała: - Przewidujemy, że naprawa potrwa do godz. 1, czy nawet 2 w nocy.

Poranna awaria

Rozlewisko i kłęby pary - tak było nad ranem na Muranowskiej. To skutki awarii magistrali z ciepłą wodą na wysokości numeru 2. Chociaż dopływ wody został odcięty, droga nadal jest zablokowana. - Ulica Muranowska jest nadal zablokowana na odcinku od Bonifraterskiej do Andersa. Kierowcy mogą przejechać Muranowską tylko w kierunku Wisłostrady - relacjonuje po godzinie 10:00 Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Duże utrudnienia

W środę należy spodziewać się utrudnień w popołudniowym szczycie. - Już teraz zdarza się, że nieświadomi niczego kierowcy jadą Sanguszki, Konwiktorską do Muranowskiej i napotykają barierki. Zdezorientowani próbują zdecydować, którą stronę skręcić. Jeśli będzie ich więcej, może utworzyć się zator na Konwiktorskiej - ostrzega Marcinczak.

Proponujemy objazd ul. Muranowskiej dla kierowców jadących od Wisłostrady w kierunku al. Jana Pawła: Bonifraterską, Świętojerską, Anielewicza.

Przy awarii zaangażowane są też inne służby m.in. Zarząd Dróg Miejskich, który ma tę drogę w zarządzie oraz policja.

Po naprawie instalacji, jezdnię też trzeba będzie naprawić. - Na razie zabezpieczyliśmy ulicę barierkami na czas pracy ekipy SPEC. Woda musi odparować i dopiero wtedy damy dokładne warunki tego, jak ulica powinna być odtworzona - mówi Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Related content

as/mz