Awaria na kolei usunięta. "Tłumy na Dworcu Centralnym i duże opóźnienia"

Warszawa

Marcin Gula /tvnwarszawa.plUtrudnienia na Dworcu Centralnym

Kilkudziesięciominutowe opóźnienia i tłumy oczekujące na pociągi, to skutki awarii sieci trakcyjnej, do której doszło po godz. 16 w piątek na stacji postojowej Warszawa-Grochów. Jak poinformował rzecznik PKP PLK, usterka została usunięta. w sobotę pociągi kursują bez opóźnień. Zdjęcia tłumu oczekującego na Dworcu Centralnym otrzymaliśmy na Kontakt 24 od internauty Jacka.

- Jestem na stacji Warszawa Centralna i od godziny żaden pociąg nie wyjechał z Warszawy Wschodniej. Do Gdyni, Wrocławia, Krakowa, Szczecina i Bielsko-Białej – pisał na Kontakt 24 Grzegorz. - Na Dworcu Centralnym tłumy oczekują na pociągi - dodał Jacek.

Informację o awarii potwierdził Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK.

- Około godziny 16 na stacji postojowej Warszawa-Grochów doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej. Z powodu awarii, wyprowadzenie składów na stację Warszawa Wschodnia jest utrudnione. Na miejscu są służby techniczne, które już działają - powiedział po godzinie 16 rzecznik.

Trasa już przejezdna

Około godziny 17 naprawiono sieć trakcyjną. - Usterka została usunięta. Opóźnione zostały pociągi, które zaczynały bieg z Warszawy Wschodniej - poinformował rzecznik.

Utrudnienia

- Przez to, że pociągi dalekobieżne wyjechały ze stacji Warszawa Wschodnia później, także inne pociągi musiały wyjechać z opóźnieniami. Pociągi dalekobieżne musiały się zmieścić wśród tych, które jechały planowo - tłumaczył rzecznik. Jak dodał, z każdym kwadransem sytuacja będzie wracać do normy.O utrudnieniach informuje także Zarząd Transportu Miejskiego.- W związku z awarią na stacji postojowej Olszynka Grochowska występują utrudnienia w kursowaniu pociągów na dalekobieżnej linii kolejowej. Ponadto w związku z prowadzoną modernizacją linii pruszkowskiej, ograniczoną przepustowością torów i opóźnieniami pociągów dalekobieżnych występują opóźnienia w kursowaniu pociągów podmiejskich. Przepraszamy za utrudnienia - poinformował ZTM.

Tłumy na Dworcu Centralnym

- Najtrudniejsza sytuacja jest na peronie 3 i 4. Tam ludzie już się nie mieszczą, dlatego część na opóźnione pociągi czeka na antresoli. Sytuację utrudnia remont ruchomych schodów, ponieważ przez to oba perony są krótsze. Część peronu jest niedostępna dla pasażerów - relacjonował z Dworca Centralnego Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.

CZYTAJ TEŻ NA KONTAKT 24

ak//tka