Awaria inspiro w Dzień bez Samochodu. Blokada na Młocinach

Warszawa

Michał / Kontakt24Komunikat na stacji Słodowiec

Awaria inspiro na stacji metra Młociny. - Skład blokuje zwrotnicę. Pociągi nie mogą zawracać - podało o 10.00 Metro Warszawskie. Wprowadzono ruch wahadłowy. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, utrudnienia zakończyły się przed 11.00.

Część kierowców, którzy w związku z Dniem Bez Samochodu, zdecydowali się zostawić swoje auta na parkingach i pojechać metrem, mogła napotkać dziś utrudnienia. Przed 10.00 na stacji metra Młociny doszło do awarii inspiro.

- Ma miejsce awaria metra ze stacji Młociny w kierunku Kabat. Pociągi kursują wahadłowo z sąsiedniego pasa do przystanku Słodowiec. Następnie trzeba przejść na druga stronę metra, gdzie odjeżdżają pociągi w kierunku Kabat - napisał na Kontakt24 internauta Michał.

Przesłał też zdjęcie tablicy informacyjnej, na której wyświetlał się komunikat "Uwaga, ruch w pętli Słodowiec - Kabaty".

Skład zablokował ruch

- Pociąg stoi na torach odstawczych i nie chce ruszyć. Blokuje zwrotnicę, wiec składy nie mogą zawracać - podał Krzysztof Malawko, rzecznik Metra Warszawskiego. - Wprowadziliśmy więc ruch wahadłowy między stacjami Młociny a Słodowiec - dodał.

Ruch pociągów między Słodowcem a Kabatami odbywał się normalnie. - Jest już po godzinach szczytu, więc pociągi nie kursują z opóźnieniami - mówił Malawko.

- Na miejsce musi zostać podstawiony pociąg, który zepchnie inspiro w głąb stacji - tłumaczył rzecznik.

Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego, utrudnienia zakończyły się przed godz. 11.00.

su/mz