Awaria i uszkodzony pociąg. Trudny dzień na kolei

Warszawa

Kalez / Kontakt24Poranne problemy na kolei

- Chaos i brak informacji – alarmowali na Kontakt 24 pasażerowie Kolei Mazowieckich, którzy w czwartek rano próbowali dostać się do Warszawy. Z powodu awarii pociągu i wcześniejszej awarii urządzeń sterowania ruchem, składy na linii Małkinia - Warszawa opóźnione były o kilkadziesiąt minut.

- Jak co dzień Koleje Mazowieckie pokazują jakie to są nieudolne. Pasażerowie usiłujący dojechać do pracy od strony Wołomina, szli pieszo do Radzymińskiej. Po tym, jak popsuł się pociąg, około godziny czekali na jakąkolwiek informację. Jakby nie można było wcześniej poinformować pasażerów, by przesiedli się do komunikacji miejskiej w Ząbkach – napisał zdenerwowany internauta Pasażer.

Jak dodaje: - To, co dzieje się na KM to nic, tylko kpina z pasażerów. Jak twierdzi internauta Marcin, na linii Tłuszcz - Warszawa Wileńska pociągi zaliczają spóźnienia nawet 70 min.

Usterka...

Jak się okazuje, problemy i opóźnienia były związane z awarią urządzeń sterowania ruchem kolejowym na odcinku Tłuszcz – Wołomin.

Do usterki doszło po godzinie 5.00. Dotyczyła torów w obu kierunkach. Jak poinformowały Koleje Mazowieckie, z powodu awarii zaszła konieczność ograniczenia prędkości jazdy pociągów oraz częstotliwości ich kursowania.

Awaria została usunięta po godzinie 7.00.

...i awaria pociągu

To jednak nie jedyne problemy dla pasażerów. Na odcinku Zielonka - Warszawa Wileńska nastąpiła awaria pociągu nr 7926 Małkinia (5:15) - Warszawa Wileńska (7:02) spowodowana najechaniem na przeszkodę na przejeździe kolejowym.

Pociąg ten został około godz. 8:40 awaryjnie sprowadzony do stacji Warszawa Wileńska z wykorzystaniem pociągu nr 7726 rel. Tłuszcz (6:40) - Warszawa Wileńska (7:30).

W związku z tymi utrudnieniami pasażerowie musieli liczyć się z opóźnieniami w ruchu pociągów.

To nie jedyne utrudnienia na kolei

Czwartek nie należał do najłatwiejszych dni dla pasażerów. Przed 9.00 alarm pożarowy wstrzymał pociągi w kierunku Lotniska Chopina.

Czytaj również na Kontakcie24

su/roody