Przygotuj się na:

KORONAWIRUS: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Miejska komunikacja kursuje według sobotnich rozkładów z dodatkowymi pojazdami w godzinach szczytu. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany nie dotyczą pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

  "Awanturują się o bar - nie widzą sedna sprawy"

  TVN Warszawa

  fot

  - Dotąd w całym zamieszaniu o bar nikt nie poruszył kluczowego problemu. Tkwi on w odpowiedzi na pytanie: dlaczego w Śródmieściu nie może być i baru mlecznego i sklepu najemcy oferującego najwyższy czynsz? - pisze Grupa M20, warszawska organizacja społeczna, w nawiązaniu do wywiadu z burmistrzem Śródmieścia, który opublikowaliśmy w poniedziałek.

  Droższe sklepy w Śródmieściu wypierają tańsze lokale. Na koegzystencję tych miejsc brakuje przestrzeni - wynioskuje na podstawie analiz rynku społecznego Grupa M20.

  Zdaniem jej członków w Warszawie powstaje za mało lokali użytkowych, a te istniejące są bardzo drogie. Jak piszą w artykule, opublikowanym w portalu tvnwarszawa.pl, po wojnie, w czasie odbudowy, ograniczono liczbę powierzchni sklepowych. O modernizację budynków powinien ich zdaniem zadbać burmistrz Śródmieścia.

  Przeczytaj cały artykuł Grupy M20:

  Przeczytaj wywiad tvnwarszawa.pl z burmistrzem Śródmieścia.