Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Awans Sebastiana Kalety. Został wiceministrem i szefem komisji

TVN Warszawa

archiwum TVNSebastian Kaleta

- Sebastian Kaleta został wiceministrem w resorcie sprawiedliwości oraz nowym przewodniczącym komisji weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Sprawiedliwości. W obu funkcjach zastąpił Patryka Jakiego, który został europosłem.

"Premier Mateusz Morawiecki na wniosek ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro powołał Sebastiana Kaletę na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz powierzył funkcję przewodniczącego komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich" - przekazał w komunikacie rzecznik prasowy Ministerstwa Sprawiedliwości Jan Kanthak.

Kaleta za Jakiego

Kaleta urodził się w 1989 r. Do liceum uczęszczał w Chełmie. W 2013 r. ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, zaś w 2017 r. ukończył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie i po zdaniu egzaminu zawodowego został radcą prawnym.

Od 2016 r. Kaleta współpracuje z Ministerstwem Sprawiedliwości, był między innymi rzecznikiem prasowym ministra sprawiedliwości. Z funkcji rzecznika zrezygnował, gdy od czerwca 2017 r. został członkiem Komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich.

W marcu 2018 r. został zastępcą przewodniczącego tej komisji i - jak podano na stronie resortu - "zajmował się sprawami redukowania skutków związanych z decyzjami reprywatyzacyjnymi wydanymi niezgodnie z prawem, a dotyczącymi warszawskich nieruchomości".

Był też jednym ze współzałożycieli i wieloletnim prezesem Stowarzyszenia Młodzi dla Polski (2012-2016).

Od listopada 2018 jest radnym w Warszawie. W radzie zasiada w komisjach zajmujących się infrastrukturą i inwestycjami, integracją europejską oraz sportem.

Zmiana na stanowisku przewodniczącego komisji weryfikacyjnej była konieczna, gdyż dotychczasowy szef tej komisji i jeden z wiceministrów - Patryk Jaki - uzyskał mandat europosła w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Patryk Jaki o pracy komisji TVN24
wideo 2/3

PAP/kz/pm