Przygotuj się na:

KORONAWIRUS: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Miejska komunikacja kursuje według sobotnich rozkładów z dodatkowymi pojazdami w godzinach szczytu. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany nie dotyczą pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

  Awans Sebastiana Kalety. Został wiceministrem i szefem komisji

  TVN Warszawa

  archiwum TVNSebastian Kaleta

  - Sebastian Kaleta został wiceministrem w resorcie sprawiedliwości oraz nowym przewodniczącym komisji weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Sprawiedliwości. W obu funkcjach zastąpił Patryka Jakiego, który został europosłem.

  "Premier Mateusz Morawiecki na wniosek ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro powołał Sebastiana Kaletę na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz powierzył funkcję przewodniczącego komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich" - przekazał w komunikacie rzecznik prasowy Ministerstwa Sprawiedliwości Jan Kanthak.

  Kaleta za Jakiego

  Kaleta urodził się w 1989 r. Do liceum uczęszczał w Chełmie. W 2013 r. ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, zaś w 2017 r. ukończył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie i po zdaniu egzaminu zawodowego został radcą prawnym.

  Od 2016 r. Kaleta współpracuje z Ministerstwem Sprawiedliwości, był między innymi rzecznikiem prasowym ministra sprawiedliwości. Z funkcji rzecznika zrezygnował, gdy od czerwca 2017 r. został członkiem Komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich.

  W marcu 2018 r. został zastępcą przewodniczącego tej komisji i - jak podano na stronie resortu - "zajmował się sprawami redukowania skutków związanych z decyzjami reprywatyzacyjnymi wydanymi niezgodnie z prawem, a dotyczącymi warszawskich nieruchomości".

  Był też jednym ze współzałożycieli i wieloletnim prezesem Stowarzyszenia Młodzi dla Polski (2012-2016).

  Od listopada 2018 jest radnym w Warszawie. W radzie zasiada w komisjach zajmujących się infrastrukturą i inwestycjami, integracją europejską oraz sportem.

  Zmiana na stanowisku przewodniczącego komisji weryfikacyjnej była konieczna, gdyż dotychczasowy szef tej komisji i jeden z wiceministrów - Patryk Jaki - uzyskał mandat europosła w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego.

  Patryk Jaki o pracy komisji TVN24
  wideo 2/3

  PAP/kz/pm