Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Awans popłaca. Legia zarobiła miliony

Warszawa

fot. PAP/EPA

Legia Warszawa i Wisła Kraków za udział w fazie grupowej Ligi Europejskiej dostaną od UEFA po 1,62 mln euro. Wiosną do kas obydwu klubów wpłyną dodatkowe pieniądze, ponieważ piłkarze obu drużyn zagrają w 1/16 finału rozgrywek.

Wisła i Legia zapewniły sobie grę w fazie pucharowej europejskich rozgrywek w skrajnie różnych okolicznościach, ale ich bilans po 6 spotkaniach grupowych wygląda tak samo. Trzy zwycięstwa i trzy porażki mistrza Polski i zdobywcy Pucharu Polski zapewnią duży zastrzyk gotówki dla krakowskiej i warszawskiej ekipy. Pieniędzy mogło być jednak jeszcze trochę więcej, bo przy komplecie 6 wygranych meczów UEFA wystawiłaby czeki na kwotę 2,04 mln euro (ponad 8 mln zł).

Gratyfikacje finansowe, jakie UEFA wypłaci Legii:

640 tys. euro - za awans do fazy grupowej Ligi Europy360 tys. euro - za rozegranie sześciu spotkań w fazie grupowej140 tys. euro - za domowe zwycięstwo z Hapoelem Tel Awiw140 tys. euro - za wyjazdowe zwycięstwo z Rapidem Bukareszt140 tys. euro - za domowe zwycięstwo z Rapidem Bukareszt200 tys. euro - za awans do 1/16 finału

SUMA: 1,62 mln euro

Gratyfikacje finansowe, jakie UEFA wypłaci Wiśle:

640 tys. euro - za awans do fazy grupowej Ligi Europy360 tys. euro - za rozegranie sześciu spotkań w fazie grupowej140 tys. euro - za domowe zwycięstwo z FC Fulham140 tys. euro - za wyjazdowe zwycięstwo z Odense BK140 tys. euro - za domowe zwycięstwo z Twente Enschede200 tys. euro - za awans do 1/16 finału

SUMA: 1,62 mln euro

Czytaj także na tvn24.pl

tvn24.pl//adso/tr