Autobusy zasilane gazem są już w Warszawie

Warszawa

Krzysiek z R3Przegubowe autobusy dotarły do Warszawy wieczorem

- Nowe Solbusy zasilane gazem już na Ostrobramskiej - poinformował redakcję Kontaktu 24 internauta Krzysiek. Przegubowe autobusy zasilane skroplonym gazem dotarły do Warszawy w czwartek wieczorem. Jak informują Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie, nowe pojazdy są wyposażone m.in. w klimatyzację w wersji śródziemnomorskiej, elektroniczną informację wewnętrzną i zewnętrzną oraz monitoring.

"Warszawa jest drugim miastem w Polsce i Europie (pierwszym był Olsztyn), w której do zasilania autobusów będzie używana ta innowacyjna technologia" - czytamy w komunikacie MZA. Dziesięć nowych pojazdów dotarło do stolicy z Solca Kujawskiego.

Czytaj więcej na portalu Kontakt24.

Pierwsi pasażerowie pojadą tymi nowoczesnymi autobusami już 28 stycznia.

Jakie są ich zalety?

- Autobusy na LNG nie potrzebują dużych zbiorników, a ich tankowanie trwa tylko kilka minut - wylicza Adam Stawicki, rzecznik MZA. - Pojazdy spełniają najbardziej rygorystyczną normę emisji spalin Euro 6, a prostota konstrukcji silnika gazowego przekłada się na niskie koszty eksploatacji (o ok. 35 proc. mniejsze od tradycyjnych wozów) - dodaje.

Nowe autobusy są wyposażone w klimatyzację w wersji śródziemnomorskiej, elektroniczną informację wewnętrzną i zewnętrzną, monitoring oraz liczne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

gk/sk