Autobusy wracają na Marszałkowską

Warszawa

ZTMAutobusy warcają na Marszałkowską

Zniknęła strefa kibica, więc na ul. Marszałkowską wracają autobusy komunikacji miejskiej. Nadal dojadą jednak tylko do ul. Moniuszki i tam zawrócą.

Ze względu na strefę kibica, która powstała na placu Defilad, od 28 maja do 3 lipca Marszałkowska zamknięta była od Al. Jerozolimskich do ul. Moniuszki.

W sobotę (7 lipca) od początku kursowania linii dziennych przywrócone zostaną wcześniejsze trasy linii 519 i 520, a w nocy z soboty na niedzielę trasy linii nocnych N32, N35, N38, N85 oraz N88.

Autobusy będą dojeżdżać do ul. Moniuszki i tam zawrócą na specjalnie do tego wyznaczonym miejscu. Skrzyżowanie Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej nadal pozostanie zamknięte, ze względu na budowę II linii metra.

Skrzyżowanie ma być otwarte w połowie września.

Jeden zniknie, dwa powrócą

Od soboty na pasażerów czekają również zmainy przystankowe. Przystanek DW. CENTRALNY 28 na pętli autobusowej przy Złotych Tarasach przestanie funkcjonować. Za to wznowione zostaną przystanki: CENTRUM 52 - na ul. Marszałkowskiej, przy ul. Moniuszki oraz CENTRUM 54 - na ul. Marszałkowskiej, przy Rotundzie.

ZTM/su//mz