Autobusy podmiejskie do zmiany. Pojadą do metra Kabaty

Najnowsze

ZTMBędą zmiany w trasach (zdjęcie ilustracyjne)

Zarząd Transportu Miejskiego planuje za kilka tygodni zmienić trasy autobusów 710, 724 i 742. Mają jechać do Metra Kabaty, a nie, jak dotychczas, do stacji metra Wilanowska i do pętli przy cmentarzu w Wilanowie.

O zmianach ZTM poinformował w odpowiedzi na pytania Tomasza Nowickiego, radnego Konstancina-Jeziorny. Sprawę opisała "Gazeta Stołeczna".

"Zależy od pogody"

"W naszej ocenie linie dowożące z rejonów najdalej położonych od granic Warszawy (710, 724, 742) powinny być skomunikowane z najbliższą stacją metra, tj. ze stacją metra Kabaty" - poinformowała Katarzyna Strzegowska, wicedyrektor ZTM.

Teraz 742 dojeżdża do pętli przy wilanowskim cmentarzu u zbiegu Przyczółkowej i al. Wilanowskiej, a 710 i 724 jadą dalej Wilanowską aż do stacji metra Wilanowska.

Nowe trasy mają zacząć obowiązywać, gdy do użytku zostanie oddany ciąg ulic Korbońskiego - Rosnowskiego, łączący Wilanów z Ursynowem. Połączenie ma być oddane do użytku 10 grudnia.

Ale burmistrz Ursynowa Robert Kempa narzeka na przedłużające się uzgodnienia z wodociągowcami. - Grudzień nie jest jeszcze nierealny, ale wszystko zależy od pogody - ocenił w rozmowie z dziennikiem.

Radny Tomasz Nowicki zauważa jednak, ze część mieszkańców Konstancina-Jeziorny ucieszy się z dojazdu do metra. - Ale część naszych mieszkańców sygnalizuje, że jeżdżą do Wilanowa i na Dolny Mokotów. Przesiadka na Kabatach nic im nie da - zaznacza w rozmowie ze "Stołeczną".

Jak informuje dziennik, ci pasażerowie musieliby wysiąść na Drewny na przystanku os. Patio, tuż przed Korbońskiego. Czekać na autobus, który jechałby dalej. A teraz zatrzymuje się tam jeszcze tylko autobus 700. Kursuje raz na dwie godziny. Jest jeszcze podróż z dwoma przesiadkami: najpierw na Kabatach, potem dojazd metrem do stacji Metro Wilanowska i autobusami jeżdżącymi aleją Wilanowską.

"Pracujemy nad przesiadkami"

- Przynajmniej jeden autobus powinien jeździć do pętli w Wilanowie - mówi gazecie radny Nowicki. I przekonuje, że ZTM powinien przeprowadzić konsultacje społeczne, by ustalić, ile osób nie jest zainteresowanych dojazdem do metra Kabaty.

"Pracujemy obecnie nad zapewnieniem odpowiednich przesiadek dla pasażerów jadących z Konstancina-Jeziorny w kierunku Wilanowa i Dolnego Mokotowa w powiązaniu z układem komunikacyjnym dzielnicy Wilanów" - napisała wicedyrektor Strzegowska.

ZOBACZ TEŻ MATERIAŁ O AUTOBUSACH ELEKTRYCZNYCH DLA WARSZAWY:

Elektryczne autobusy dla WarszawyTVN24
wideo 2/2

ran/pm

Źródło zdjęcia głównego: ZTM