Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Autobusy na nowych trasach. Zmiany dla Powiśla i Wilanowa

Warszawa

ZTMLinia 127 pojedzie nową trasą

Pasażerowie autobusów linii 127, 519 i 522 od poniedziałku muszą się przygotować na zmiany. Dzięki nim mieszkańcy Powiśla łatwiej dojadą do metra, a Wilanów zyska dodatkowe połączenie ze Śródmieściem.

Trasa linii 127 zmieni się dla pasażerów jadących w kierunku Mariensztatu. Od najbliższego poniedziałku będą mogli wysiadać przy stacji metra Centrum Nauki Kopernik. Jednocześnie przestanie obowiązywać przystanek Zajęcza 02.

Linia 127 pojedzie więc następującą trasą:

NOWE WŁOCHY (…) Dobra - Tamka - METRO CENTRUM NAUKI KOPERNIK 05 - Wybrzeże Kościuszkowskie - METRO CENTRUM NAUKI KOPERNIK 04 -Zajęcza - Dobra - MARIENSZTAT.

Więcej kursów w Wilanowie

Zmiany czekają też na mieszkańców Wilanowa. Od poniedziałku zyskają oni dodatkowe połączenia w porannym szczycie. Zmiany będą dotyczyć linii 519 i 522.

Jak czytamy na stronie Zarządu Transportu Miejskiego, nowe kursy linii 519 pojawią się na odcinku Wilanów – plac Konstytucji. Natomiast dla linii 522 - pomiędzy przystankami Sarmacka i plac Konstytucji.

Częstotliwość na tych odcinkach podczas porannego szczytu ma wzrosnąć z 10 do 7-8 minut.

"Ponadto, w dni powszednie, poza godzinami szczytu, autobusy linii 522 będą się pojawiały na przystankach częściej: co 15 minut" - zapowiada ZTM i dodaje, że obecnie autobusy zatrzymują się tam co pół godziny.

Czytaj także: Biała czcionka na stałe zastąpi żółtą. Nowe wyświetlacze w autobusach:

Igor Krajnow o białych wyświetlaczach
TVN24

kw/gp