Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Autobusem na czerwonym. "Omal nie staranował samochodu"

Warszawa

Rafał/ warszawa@tvn.plAutobus przejechał na czerwonym świetle

Jeden z naszych czytelników nagrał kolejny niebezpieczny manewr kierowcy miejskiego autobusu. Na czerwonym świetle pojazd skręcał w lewo na skrzyżowaniu.

- Zdarzenie miało miejsce w Markach na skrzyżowaniu ulicy Dużej z Al. Piłsudskiego. Kierowca wjeżdżający na czerwonym świetle omal nie staranował małego osobowego auta – napisał na warszawa@tvn.pl internauta Rafał.

Faktycznie, na nagraniu widać jak kierowca autobusu nagle hamuje, tuż przed innym samochodem. Pojazd na chwilę zablokował skrzyżowanie. Czekał, aż przepuszczą go inne auta, jadące zgodnie z przepisami.

Będzie postępowanie

Autobus należy do Miejskich Zakładów Autobusowych. Rzecznik firmy zapewnił, że wobec kierowcy zostaną wyciągnięte konsekwencje.

- Według naszej opinii kierowca nie powinien zachować się w ten sposób. Kierownictwo oddziału przeprowadzi postępowanie wyjaśniające w tej sprawie – zapewnił Adam Stawicki, rzecznik prasowy MZA.

Autobus na czerwonym, piesi na pasach

To kolejny niebezpieczny manewr kierowcy miejskiego autobusu. Kilka dni temu informowaliśmy, że Zarząd Transportu Miejskiego złożył doniesienie na policję w związku z wykroczeniem kierowcy autobusu linii 188.

Na rondzie Wiatraczna zatrzymał się on na czerwonym świetle przed przejściem dla pieszych. Po chwili jednak, pomimo, że wciąż wyświetlany był sygnał zabraniający jazdy, a na zebrze byli przechodnie, autobus ruszył.

Autobus ruszył pomimo czerwonego światła
Z kamerą wsród słoików /facebook

bf/roody