Autobus roku 2011 wypróbują w Warszawie

Warszawa

Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.plmówi Bolesław Piekosz

- Niezawodny, świetnie wyciszony, z bardzo niskim spalaniem paliwa – wymienia zalety autobusu Citea Bolesław Piekorz, wiceprezes firmy VDL Polska. Pojazd jest właśnie testowany przez Miejskie Zakłady Autobusowe.

Autobus Citea 12 produkowane przez VDL za bardzo dobre wyniki eksploatacyjne (niskie zużycie paliwa i koszty serwisowania) dostał w zeszłym roku nagrodę Bus of the Year.

Teraz holenderski producent chce zawojować warszawski rynek.

MZA testuje

Miejskie Zakłady Autobusowe testują Citeę 12. Niewykluczone, że za jakiś czas właśnie takie autobusy zaczną wozić warszawiaków.

– Mam nadzieję, że pasażerowie docenią szczególnie dobre wyciszenie pojazdu. Ze względu na jego lekką konstrukcję, jest on również bardziej dynamiczny – mówi Bolesław Piekorz.

Jeździ na linii 174

Autobus będzie testowany przez dwa tygodnie. We wtorek jeździł na linii 174, w środę będzie można go spotkać na linii 117. Czy to oznacza, że MZA przymierza się do zakupu tych pojazdów? – Producent oddając nam autobus do testów z jednej strony chce nam pokazać jego możliwości, z drugiej sprawdza, co jeszcze można w nim poprawić. Potem jednak, jak każdy, firma musi wystartować w przetargu – mówi Adam Stawicki, rzecznik MZA.

mjc/roody

MZA testuje autobus roku 2011
Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl