Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Autobus ostrzelany z wiatrówki

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plAutobus ostrzelany przy Odrowąża (zdjęcie ilustracyjne)

Przy ulicy Odrowąża autobus został ostrzelany z wiatrówki. Pierwsze informacje o zdarzeniu dostaliśmy na Kontakt 24.

Jak poinformowała internautka Elena, chodzi o autobus linii 176, który jechał w kierunku Choszczówki. Zdarzenia potwierdza Zarząd Transportu Miejskiego.

– Ktoś strzelał do autobusu z wiatrówki. Zgłoszenie mamy z godz. 7.17 Jest podejrzenie pojedynczego wystrzału. Kierowca zorientował się, że coś się stało na wysokości przystanku Staniewicka – mówi Magdalena Potocka z biura prasowego ZTM i podkreśla, że nikomu nic się nie stało.

Na miejsce przyjechali policjanci. - Dostaliśmy przed godz. 8 zgłoszenie o uszkodzeniu szyby w autobusie. Policjanci prowadzą oględziny. Będą wyjaśniać, jak doszło do uszkodzenia - tłumaczy nam Iwona Jurkiewicz z biura prasowego stołecznej policji.

W czwartek rano Tomasz Oleszczuk z komendy stołecznej dodał: - Na razie nie możemy potwierdzić czy autobus został rzeczywiście ostrzelany. Toczy się postępowanie wyjaśniające. Zostaną powołani biegli i przesłuchani świadkowie. Kiedy czynności zostaną zakończone, to zajmiemy oficjalne stanowisko.

Otwór w szybie

Pojazd należy do firmy PKS Grodzisk Mazowiecki. Jak informuje przewoźnik, pękła boczna szyba, obok pierwszych drzwi. – Kierowca stwierdził, że ktoś strzelił z wiatrówki, bo w szybie był niewielki otwór – podaje Wojciech Zalewski, przedstawiciel firmy PKS Grodzisk Mazowiecki.I dodaje, że autobus znajduje się już w bazie.

ran/b/alex