Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Autobus jechał pod prąd. Przewoźnik: wstyd nam

Warszawa

Pit /warszawa@tvn.plAutobus stanął "pod prąd"

Autobus linii 205 stoi za podwójną linią ciągłą, na pasie do jazdy w przeciwnym kierunku. Zdjęcie pojazdu, którego kierowca za nic ma sobie przepisy, zamieścił na swoim profilu na tvnwarszawa.pl Pit.

Fotografia została zrobiona u wylotu ulicy Gdańskiej na pl. Kuronia.

Ignorowanie przepisów ruchu drogowego i brak zachowania bezpieczeństwa na drodze to częsta postawa kierowców autobusów. Czy miasto we własnym interesie nie może poradzić sobie z takimi cynicznymi zachowaniami kierowców? – pyta Pit.

"Wstyd nam"

Zdjęcie pokazaliśmy Marcinowi Mnichowi z firmy Mobilis, która obsługuje linię 205.

- Widoczna sytuacja jest nie do zaakceptowania. Wstyd nam za zachowanie naszego kierowcy – komentuje Mnich. - Co prawda powinien dbać o kursowanie w miarę możliwości zgodnie z rozkładem, ale nadrabianie opóźnienia nie może się odbywać kosztem bezpieczeństwa i łamania przepisów ruchu drogowego – dodaje.

Najprawdopodobniej kierowca widocznego na zdjęciu autobusu nie zostanie jednak ukarany. - Trudno nam wyciągnąć konsekwencje z powodu braku daty i godziny zdarzenia. Jeżeli ustalimy, kto siedział za kierownicą autobusu to nie uniknie on kary – zapewnia przedstawiciel Mobilisu.

wp/b