Auta na trawniku i na przystanku. Wezwania do straży miejskiej

Warszawa

Marcin Gula / tvnwarszawa.plProblemy na Gwiaździstej

Kolejne zmiany w związku z przebudową Trasy AK. Na zamkniętej do tej pory ulicy Gwiaździstej wprowadzono ruch wahadłowy. Nie wszyscy wiedzieli o zmianach i zaparkowali swoje samochody utrudniając innym przejazd. Na miejscu pojawiła się straż miejska.

- Niektórzy kierowcy nie wiedząc o tym, że ulica będzie częściowo przejezdna, pozostawiali swoje samochody w taki sposób, że utrudniały one ruch. Najwięcej kłopotów mieli kierowcy autobusów miejskich. Żeby przejechać musieli sporo się namęczyć. Ulicy nie zamknięto, ale na miejsce wezwano straż miejską - relacjonował w sobotę Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.

- Po godz. 9.00 dostaliśmy zgłoszenie, że auta parkują na trawniku i w zatoczce autobusowej. Wystawiliśmy wezwania do nas - poinformowała Jolanta Borysewicz z biura prasowego straży miejskiej.

Jak dodała, żadne z aut nie blokowało przejazdu. - Gdyby tak było, to byśmy je odholowali - zapewniła.

W niedzielę auta zniknęły z jezdni. Jak podał reporter tvnwarszawa.pl, wszystkie parkują na chodniku.

Roszady na Trasie AK

Kierowcy jeżdżący Trasą AK muszą uważać na zmiany w ruchu, które serwują drogowcy. Nowe organizacje ruchu wprowadzane są niemal codziennie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dodatkowo zapowiada, że podawane terminy zmian w organizacji ruchu są uzależnione od panujących warunków atmosferycznych i mogą ulec zmianie.

od 8 lutego:

- zajęcie lewego pasa ruchu południowej jezdni zbiorczo-rozprowadzającej na zjeździe z ronda ul. Broniewskiego w kierunku wschodnim. Ponadto w godzinach nocnych (22.00-5.00) dodatkowo zajęcie pasa środkowego tej jezdni. Przewidywany termin obowiązywania organizacji ruchu do 12 lutego Spotkanie komisji planowane jest na godzinę 22.00.

- zamknięcie przejazdu ulicami M. Hłaski i Gdańską na wysokości Trasy AK. Przewidywany termin obowiązywania organizacji ruchu do 30 września 2015 roku. Spotkanie komisji planowane jest na godzinę 23.00.

od 10 lutego: zamknięcie lewych, skrajnych pasów ruchu ul. Modlińskiej w rejonie remontowanej estakady wjazdowej z ul. Jagiellońskiej na most Grota-Roweckiego. Przewidywany termin obowiązywania organizacji ruchu do 16 lutego br. Spotkanie komisji planowane jest na godzinę 23.00.

od 12 lutego: zajęcie lewego pasa ruchu północnej jezdni zbiorczo-rozprowadzającej na dojeździe do ul. Broniewskiego w kierunku zachodnim. Ponadto w godzinach nocnych (22.00-5.00) dodatkowo zajęcie pasa środkowego tej jezdni. Przewidywany termin obowiązywania organizacji ruchu do 14 lutego br. Spotkanie komisji planowane jest na godzinę 22.00.

Roszady na Gwiaździstej | Marcin Gula / tvnwarszawa.pl
Roszady na Gwiaździstej | Marcin Gula / tvnwarszawa.pl
Roszady na Gwiaździstej | Marcin Gula / tvnwarszawa.pl
Roszady na Gwiaździstej | Marcin Gula / tvnwarszawa.pl
Roszady na Gwiaździstej | Marcin Gula / tvnwarszawa.pl
Roszady na Gwiaździstej | Marcin Gula / tvnwarszawa.pl

Wielki remont

Trasa Armii Krajowej wraz z mostem Grota-Roweckiego zostanie dostosowana do parametrów drogi ekspresowej. Poszerzone i przebudowane zostaną jezdnie główne. Będą miały po trzy pasy ruchu. Pojawią się tam również ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe.

Rozebrane i wybudowane od nowa będą 33 obiekty mostowe. Natomiast remontowanych i przebudowywanych będzie 27 obiektów, w tym kluczowy most Grota-Roweckiego, na którym powstanie 5 pasów ruchu – dwa dla ruchu tranzytowego i trzy dla ruchu lokalnego.

Wartość inwestycji wyniesie 796,3 mln złotych. Przewidywane zakończenie prac planowane jest na październik 2015 roku. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

su/par

Kolejne utrudnienia na Trasie AK
Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl