Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Atak nożem w lokalu w centrum. Policja szuka napastnika

Warszawa

kspKamera uchwyciła zdarzenie (nagranie bez dźwięku)

Policja szuka napastnika, który przed jednym z pubów w Śródmieściu miał zadać kilka ciosów nożem innemu mężczyźnie. Opublikowano wizerunek podejrzanego.

Śródmiejska policja podaje, że do ataku nożem doszło w nocy 16 września przed jednym z pubów w centrum. Miało to się stać "w wyniku sprzeczki między kilkoma osobami".

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, mowa o jednym z lokali w okolicach Nowogrodzkiej.

Nagranie ataku

- Drink wylał się na koszulę napastnika, który zażądał za to 500 złotych rekompensaty: za koszulę, za pranie i za zmarnowany wieczór. Pokrzywdzony odmówił, powiedział, że drinka może odstawić, natomiast nie ma mowy, o tym, żeby zapłacić 500 złotych – opisuje Robert Szumiata ze śródmiejskiej policji.

Jak dodaje, sprzeczka przeniosła się przed lokal, gdzie wizerunek napastnika i przebieg zajścia zarejestrowały kamery.

- Widać na nagraniu z monitoringu, że napastnik w pewnym momencie wyjmuje z kieszeni kurtki scyzoryk, nóż, tego nie wiemy. Widać również, jak kilkakrotnie ugadza pokrzywdzonego w okolice pośladków – mówi policjant.

Na zdjęciach widać twarz mężczyzny, który jest poszukiwany.

Informacje w tej sprawie można przekazać dzwoniąc na numer 22 60 391 58, 22 603 91 32 albo w formie elektronicznej na adres: krp1warszawa@policja.waw.pl.

Jak zaznacza Szumiata, poszkodowany to obcokrajowiec.

Poszukiwany mężczyzna
ksp

ran/pm