Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Atak na policjantów: 28-latek usłyszał zarzuty

Warszawa

Wszczęto śledztwo prokuratorskieTVN24
wideo 2/5

Mężczyzna, który ranił dwóch policjantów przy ulicy Noakowskiego, usłyszał zarzuty. Jak podaje prokuratura, 28-latek odmówił składania zeznań.

- Michał S. usłyszał zarzut czynnej napaści z użyciem noża na policjantów i ratowników medycznych, podczas pełnienia przez nich obowiązków służbowych, a także ranienia dwóch funkcjonariuszy – mówi tvnwarzawa.pl Michał Dziekański, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Nie chciał składać zeznań

Mężczyzna został ranny po sobotnich wydarzeniach przy ulicy Noakowskiego i trafił do szpitala. Ale jak podkreśla prokurator, lekarze prowadzący stwierdził, że można przedstawić mu zarzuty. - 28-latek odmówił składania wyjaśnień – zaznacza Dziekański.

W szpitalu jest również jeden z policjantów, który został ranny podczas sobotniej akcji przy Noakowskiego. – Rana nie wydaje się zagrażać jego życiu – informuje Dziekoński. Teraz śledczy będą badać okoliczności całego zdarzenia. Prowadzą śledztwo w tej sprawie.

Wypadł z okna

Do zdarzenia doszło w sobotę rano na podwórzu kamienicy przy ulicy Noakowskiego 8. Z zawiadomienia, które dotarło do policji wynikało, że z okna mieszkania wypadł mężczyzna i potrzebuje pomocy lekarskiej, ale nie udaje się jej udzielić, ponieważ jest agresywny - ma nóż, którym grozi podchodzącym do niego osobom.

Dwaj policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, zostali zaatakowani i ranieni przez mężczyznę: jeden w nogę, drugi (lżej) w rękę.

ZOBACZ NAGRANIE Z CAŁEGO ZDARZENIA Gdy ostatecznie udało się obezwładnić napastnika, został zabrany do szpitala.

ran/r