Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Asfaltowanie A2 przełożone

Warszawa

MostostalOdcinek B autostrady A2

Wbrew zapowiedziom, drogowcy nie zaczną w piątek kłaść ostatniej warstwy asfaltu na odcinku A autostrady A2.

W piątek wieczorem miało się zacząć układanie ostatniej, ściernej warstwy nawierzchni na odcinku A autostrady A2 między Warszawą, a Łodzią (najbliżej Łodzi). Ruch, który teraz odbywa się dwiemia nitkami, ale przy ograniczeniu do 70 km/h, miał zostać przeniesiony na jedną jezdnię. Na drugą mieli wejść drogowcy.

Tak się jednak nie stanie. W ostatniej chwili plany uległy zmianie.

Poszło o zaangażowanie

- Chcemy mieć pewność, że roboty będą prowadzone przy pełnym zaangażowaniu. Wtedy wyłączenie trasy będzie trwało krótko – enigmatycznie tłumaczy rzecznik mazowieckiego oddziału generalnej dyrekcji dróg krajowych i autostrad, Małgorzata Tarnowska.

Próbowaliśmy dopytać, co oznacza brak "pełnego zaangażowania" wykonawcy. Odpowiedź niewiele wyjaśniła: - Jako inwestor dbamy o kierowców. Chcemy mieć absolutną pewność, że wykonawca zagwarantuje wzmożone prace – powiedziała Tarnowska.

Nie wiadomo, kiedy wrócą

Rzeczniczka nie była w stanie powiedzieć, kiedy rozpoczną się prace na odcinku "A". – Na chwilę obecną nie jest znana data - powiedziała. Ale zapewniła: - Autostrada będzie dokończona do 15 października 2012.

Tak wyglądało asfaltowanie A2 w maju:

Układanie asflatu na A2
TVN24

band/roody