Najnowsze

"Asfalt zsuwa się i kruszy" Wiadukt do remontu

Najnowsze

Dawid Krysztofińska /tvnwarszawa.plWiadukt pójdzie do naprawy

W wakacje drogowcy chcą rozpocząć remont bardzo uczęszczanego wiaduktu w ulicy Hynka, nad aleją Żwirki i Wigury. Kierowców czekają spore utrudnienia.

Drogowcy przygotowują się do zamknięcia kolejnego wiaduktu w ciągu ulic Łopuszańska, Hynka i Marynarskiej. Powodem jest zły stan izolacji. To powoduje, że asfalt się kruszy.

- Technologia w jakiej została wykonana izolacja sprawia, że asfalt się zsuwa. Nie odczuwamy tego w czasie jazdy, bo są to mikroprzesunięcia. Powodują jednak uszkodzenia nawierzchni – tłumaczy Adam Sobieraj, rzecznik ZDM.

- W tej samej technologii został wykonany wiadukt w al. Krakowskiej. Wyremontowaliśmy go dwa lata temu, ale na kolejne: WKD i ten w ulicy Hynka nie starczyło nam wtedy pieniędzy – dodaje.

Po Euro 2012

Drogowcy ogłosili właśnie przetarg na remont wiaduktu nad al. Żwirki i Wigury, ale prace w tym miejscu zaczną się dopiero po zakończeniu Euro 2012.

Kierowcy już teraz jednak mogą zacząć oswajać się z myślą o utrudnieniach, bo te, biorąc pod uwagę doświadczenia z 2010 roku, kiedy był remontowany wiadukt nad aleją Krakowską, mogą być bardzo odczuwalne.

mjc/mz

Źródło zdjęcia głównego: Dawid Krysztofińska /tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości