Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Artystyczne manekiny pomogą chorym

Warszawa

| sport.pl, skijumping.plfot

Pomalowane przez artystów i gwiazdy ekranu manekiny, dzieła sztuki i cenne przedmioty będzie można wylicytować w Muzeum Narodowym. Dochód z aukcji przeznaczony zostanie na realizację programu pomocy psychoonkologicznej osobom chorym na nowotwory i ich bliskim.

O niezwykłej akcji w Rytmie Miasta opowiadali rysownik Edward Lutczyn i Monika Popowicz z Fundacji "Ogród Nadziei". Dzieła sztuki i przedmioty kolekcjonerskie będzie można wylicytować 25 listopada w Muzeum Narodowym. Na sprzedaż wystawionych zostanie 160 prac 111 autorów.

Niektóre z manekinów, które będą licytowane, zostały pomalowane przez zaproszonych do współpracy artystów plastyków, m.in: Edwarda Lutczyna, Agatę Bogacką, Henryka Sawkę, a także gwiazdy ekranu: Grażynę Wolszczak, Cezarego Harasimowicza, Katarzynę Herman, Agnieszkę Maciąg, Dorotę Zawadzką i Małgorzatę Ostrowską-Królikowską.

Tego samego dnia w Muzeum Narodowym odbędzie się również licytacja dwóch fragmentów płótna dublażowego, które przez ponad 60 lat wzmacniało oryginalne podłoże obrazu Jana Matejki "Bitwa pod Grunwaldem". Dochód z tej aukcji zostanie przeznaczony na prace konserwatorsko-restauratorskie nad dziełem Matejki