Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Holenderska trawa czeka na podgrzewanie

Najnowsze


Jest pięć razy bardziej gęsta, niż jej poprzedniczka i powoli zakorzenia się na Stadionie Narodowym. Nowiutka, zielona murawa, którą NCS musiało wymienić przed Euro 2012 została już rozłożona, a jutro zacznie się jej podgrzewanie lampami.

Zdjęciami wymienionej dopiero co murawy Narodowe Centrum Sportu pochwaliło się na swojej stronie internetowej. Całą operacja była konieczna, bo UEFA. Obawiała się, że poprzednia - po zaledwie trzech rozegranych na niej meczach - może nie wytrzymać trudów całego turnieju.

Będzie podgrzewana

Nowa, według zapewnień przedstawicieli firmy Zielona Architektura, która jest odpowiedzialna za jej ułożenie, jest pięć razy bardziej gęsta i dobrze ukorzeniona.

- A od jutra będzie naświetlana przez specjalne lampy. Inaczej mówiąc podgrzewana, żeby mieć najlepsze warunki rozwoju - tłumaczy Daria Kulińska z NCS.

Murawą będą zajmować się też greenkeeperzy, którzy do godziny 10 każdego dnia mają czas na jej przygotowanie. Wymiana trawy, która przyjechała z Holandii w 28 tirach-chłodniach zwinięta w 625 rolek o wadze 616 ton, kosztowała 455 tysięcy złotych.

Później jej miejsce zajmie kolejna, panelowa murawa. - Obecna będzie leżała tak długo, jak będzie ją można wykorzystać – zaznacza Kulińska.

ran/roody

Źródło zdjęcia głównego: Narodowe Centrum Sportu