Nielegalna droga w Wawrze

film Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl
film Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl
film Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

"Prosimy o interwencję w związku z nielegalną budową drogi przy ul. Zgodnej. Inwestycja ta stanowi bardzo duże zagrożenie w ruchu drogowym oraz stwarza całkowicie niewydolny system kanalizacyjny os. Las - alarmują mieszkańcy Wawra na platformę Kontakt24.

Chodzi o budowę przedłużenia ulicy Zgodnej tuż przy ul. Poprawnej.

Budują bez pozwolenia

Informacje zaniepokojonych mieszkańców potwierdza rzecznik Wawra. - 19 października, po sygnale o nielegalnej budowie, na miejsce pojechała kontrola z urzędu. Kontrolerzy stwierdzili, że prace rozpoczęły się bez pozwolenia i poinformowali o tym fakcie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego - powiedział Andrzej Murat, rzecznik prasowy Urzędu Dzielnicy Wawer.

Dostaną 500 zł mandatu?

Inspektor nadzoru budowlanego w poniedziałek (31 października) ma na miejsce wysłać kontrolę.

- Jeżeli potwierdzi się nielegalność tego działania to wstrzymamy budowę i będziemy czekali na dokumentację projektową. Jeżeli wszystko będzie prawidłowe, to zalegalizujemy budowę i będzie można ją kontynuować - powiedziała Alina Celińska, zastępca Powiatowego Inspektora Nazdoru Budowlanego. Mieszkańcom grozi również grzywna w wysokości 500 złotych.

Nie poczekali na zgodę

15 właścicieli domów, 10 września wystąpiło wspólnie z wnioskiem do urzędu dzielnicy o pozwolenie na budowę drogi biegnącej tuż przy ich posesjach. Zgodnie z przepisami, Wawer miał na odpowiedź 30 dni. Wnioskodawcy nie poczekali na decyzję urzędników i rozpoczęli prace.

bf

Pozostałe wiadomości