Przygotuj się na:

MARSZAŁKOWSKA BEZ TRAMWAJÓW

W najbliższy poniedziałek tramwajarze rozpoczną drugi etap remontu torowiska w rejonie placu Bankowego. Jak informuje stołeczny ratusz, przez tydzień tramwaje nie będą jeździły ulicami Marszałkowską i Andersa - od placu Zbawiciela do Muranowskiej.

Najnowsze

Miejski rower wystartuje w sierpniu

Najnowsze

bemowo.waw.plNie tylko Bemowo będzie miało miejski rower

Poznaliśmy firmę, która uruchomi sieć wypożyczalni miejskich jednośladów. Warszawski Rower Publiczny ma wystartować w sierpniu. Warszawiacy dostaną do dyspozycji tysiąc rowerów na Bielanach, Ursynowie i Śródmieściu. Pierwsze 20 minut przejażdżki będzie darmowe.

Walka o rower publiczny w stolicy rozegrała się pomiędzy dwiema firmami - konsorcjum Nextbike Polska sp. z o.o., Nextbike GMBH, Mifa Mitteldeutsche Fahrradwerke AG oraz firmą Parxis sp. z o.o.

Nowozelandzkie doświadczenia - Komisja po przeanalizowaniu ofert wybrała propozycję konsorcjum z firmą NextBike na czele, której rowery jeżdżą już w wielu miastach w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, w Auckland w Nowej Zelandii oraz.... na warszawskim Bemowie – tłumaczą urzędnicy z Zarządu Transportu Miejskiego. Długo oczekiwany system roweru publicznego wystartuje najpóźniej w sierpniu. Zwycięzca będzie musiał uruchomić 55 stacji z tysiącem jednośladów. Staną przy stacjach metra, ważnych węzłach komunikacyjnych i pobliżu kampusów uczelni.

20 minut za darmo Aby skorzystać z roweru trzeba będzie zarejestrować się w systemie i dokonać przedpłaty. Pierwsze 20 minut będzie jednak darmowe, kolejne 40 minut będzie kosztowało zaledwie złotówkę. Za drugą i trzecią godzinę zapłacimy 3 i 5 zł. Każda następna godzina wypożyczenia będzie kosztowała już 7 zł. Umowa opiewa na kwotę ok. 19 mln zł. Ma zostać podpisana na początku maja i skończy się pod koniec 2016 r. Rowery będą dostępne do 30 listopada, a później "zapadną w zimowy sen". - Ponownie pojawią się na ulicach w marcu 2013 roku i będzie ich dwa razy więcej. Łącznie od 2013 roku na terenie stolicy będzie już działało 125 stacji rowerowych na 2100 rowerów – wyjaśnia ZTM.

ran/bako

Źródło zdjęcia głównego: bemowo.waw.pl