Antiga i Zagumny polowali we Francji

Najnowsze

ONICO WarszawaAntoine Brizard w ONICO Warszawa

Od kiedy Paweł Zagumny zaczął chadzać na co dzień w marynarce, stołeczni kibice zastanawiali się, kto zastąpi go pod siatką. Już wiadomo. Dwuletni kontrakt z ONICO Warszawa podpisał młody francuski rozgrywający Antoine Brizard.

22-letni Brizard będzie kierować grą ONICO Warszawa w sezonach 2017/2018 i 2018/2019. Reprezentant Francji zastąpi Pawła Zagumnego, który zakończył sportową karierę i objął w klubie funkcję dyrektora sportowego.

- Młodego Francuza w swoim zespole bardzo chciał mieć trener Stéphane Antiga. Szybko doszliśmy więc do porozumienia i podpisaliśmy dwuletni kontrakt. Bardzo się z tego cieszymy – powiedziała Jolanta Dolecka, prezes ONICO Warszawa. Brizard o miejsce w wyjściowym składzie rywalizować będzie z Janem Firlejem. W ubiegłym sezonie był on zmiennikiem Zagumnego i robił na parkiecie całkiem dobre wrażenie. Ma nadal ważny kontrakt z klubem.

Marzenie o Plus Lidze

Z kontraktu cieszy się także Francuz. - Gra w Polsce zawsze była moim marzeniem. Teraz będę mógł je spełnić. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że propozycja z PlusLigi przyjdzie tak szybko – przyznał Brizard. Dodaje, że nie wahał się długo, gdy przyszła oferta z Warszawy, bo ceni sobie Stephana Antigę - jako siatkarza i trenera.

Antoine Brizard ma dwadzieścia dwa lata. Już ociera się o pierwszy skład reprezentacji Francji. – To materiał na klasowego rozgrywającego i solidne wzmocnienie naszego klubu – ocenił Paweł Zagumny. – Po dobrym sezonie w lidze francuskiej, przyszedł czas na Polskę. Z Brizardem wiążemy duże nadzieje. Nie będzie przesadą, jak nazwę go przyszłością rozegrania w Europie. Wierzę, że talent Francuza w PlusLidze będzie rósł bardzo szybko – zakończył.

Antoine Brizard ma 194 centymetry wzrostu. Profesjonalną karierę siatkarską zaczął w Paris Volley. Grał tam w latach 2012-2015. Później przez dwa lata rozgrywał w Spacer’s Tuluza, z którym wywalczył wicemistrzostwo Francji. ONICO Warszawa będzie pierwszym zagranicznym klubem w jego karierze.

Zobacz jak z parkietem żegnał się Paweł Zagumny, którego Brizard ma zastąpić:

Ostatni mecz ZagumnegoAntoni Chłopaś, Marcin Chłopaś
wideo 2/3

Źródło zdjęcia głównego: ONICO Warszawa