Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Strona o Powstaniu Warszawskim z internetowym Oscarem

Najnowsze


Strona o Powstaniu Warszawskim zdobyła dwie nagrody w międzynarodowym konkursie Webby Awards 2015. To najważniejsze wyróżnienie w internecie.

Chodzi o serwis warsawrising.eu, który prowadzi użytkownika przez historię stolicy Polski. W konkursie Webby Awards 2015 witryna była uważana za faworyta. Wygrała w dwóch kategoriach.

CZYTAJ WIĘCEJ O STRONIE I KONKURSIE.

"Oscar Internetu"

- Dzięki głosom jury oraz internautów z całego świata interaktywna strona poświęcona Powstaniu Warszawskiemu otrzymała dwie nagrody: "Oscara Internetu" – Webby Winner, a także People's voice - poinformowała Anna Kotonowicz, rzeczniczka Muzeum Powstania Warszawskiego.

W jury konkursu zasiadają m.in. Vinton Gray Cerf - współwynalazca internetu, Arianna Huffington - redaktor naczelna The Huffington Post, Biz Stone - twórca Twittera czy gwiazdy muzyki i filmu, m.in. David Bowie czy Kevin Spacey.

Przeżywać historię

Strona internetowa Warsaw Rising 1944 to interaktywna wystawa, stworzona przez Muzeum Powstania Warszawskiego i BrightMedia z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Autorom chodziło nie tylko o to, by odwiedzający serwis mógł poznawać książkowe fakty, lecz także przeżyć historię. Z myślą o obcokrajowcach, oprócz wersji polskiej, powstały także niemiecka i angielska.

Witryna jest interaktywnym uzupełnieniem wystawy "Powstanie Warszawskie 1944", która od 2014 roku prezentowana jest w berlińskim muzeum Topografia Terroru.

Całe przedsięwzięcie, strona internetowa i wystawa, to wspólny projekt Fundacji Topografia Terroru w Berlinie i Muzeum Powstania Warszawskiego.

ran

Źródło zdjęcia głównego: materiały prasowe