Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Na pytanie radnego Zygrzaka odpowie burmistrz Zygrzak

Najnowsze

| PAP/Radek Pietruszka, TVN 24, Łukasz Szeląg/REPORTERfot

Jest pytanie, musi być odpowiedź. W tym nie ma nic dziwnego. Ale już nieco bardziej zaskakujący może się wydać fakt, że Krzysztofowi Zygrzakowi musi odpowiedzieć... Krzysztof Zygrzak.

Ta historia to opowieść o zdumiewających konsekwencjach pewnego błyskawicznego awansu.

Kilka miesięcy temu Krzysztof Zygrzak porzucił zajęcie rzecznika dzielnicy Bemowo. Wystartował w wyborach i 21 listopada ubiegłego roku z woli wyborców zdobył mandat stołecznego radnego. Przygoda z radą miasta nie trwała długo...

Krótki, bo zaledwie piętnastodniowy czas z mandatem radnego nie poszedł jednak na marne. Spod ręki radnego Zygrzaka wyszło aż 9 interpelacji zaadresowanych do władz stolicy. Kilka z nich w sprawie Bemowa.

Była interpelacja , musi być odpowiedź

Gdy 6 grudnia bemowscy radni w uznaniu zasług uczynili go wiceburmistrzem, wtedy zrzekł się manadatu radnego.Tymczasem interpelacje Zygrzaka dotarły do ratusza. Te z nich, które dotyczyły Bemowa, z prośbą o przygotowanie odpowiedzi powędrowały do urzędu tej dzielnicy na biurko... wiceburmistrza Zygrzaka.

- Jeszcze jako radny pan Zygrzak złożył interpelację dotyczącą zakresu działania dzielnicy Bemowo zgodnie z uchwałą kompetencyjną, w związku z tym właściwy wiceburmistrz, musi na tę interpelację odpowiedzieć - wyjaśnia Jarosław Jóźwiak, z gabinetu prezydent Warszawy.

Zygrzak wpadł w sidła Zygrzaka

I tak oto dwudziestopięcioletni Krzysztof Zygrzak, zamieniając mandat radnego na zaproponowane mu stanowisko zastępcy burmistrza Bemowa wpadł we własne sidła. W ostatnich dniach z ratusza na Bemowo przyszło ponaglenie. Okazało się, że wiceburmistrz Zygrzak spóźnia się z odpowiedzią na interpelację radnego Zygrzaka.

- Na pewno mogę obiecać, że radny Zygrzak nie będzie miał żadnych pretensji z tytułu opóźnień - zapewnia Krzysztof Zygrzak, zastępca burmistrza Bemowa

- Jest takie powiedzenie bardzo dobre: Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. I to jest naturalne i we wszystkich językach to jest - komentuje z u śmiechem zaistniałą sytuację prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Przemysław Wenerski ec/par