Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Deyna stanie przed stadionem Jest zgoda radnych

Najnowsze

fotorzepa/Piotr WittmanTrwają prace nad pomnikiem

Rada Warszawy wydała zgodę na ustawienie przed stadionem Legii Warszawa pomnika Kazimierza Deyny. Monument ma być odsłonięty 6 czerwca tuż przed rozpoczęciem Euro 2012.

"Za" głosowało 51 radnych, trzech się wstrzymało, nikt nie był przeciw. Pomnik stanie przed wejściem na stadion od strony ulicy Łazienkowskiej. Będzie to odlana z brązu figura ustawiona na podświetlonym fundamencie.

Kazimierz Deyna przez wielu uważany jest za najlepszego piłkarza w historii Legii Warszawa. Piłkarz zadebiutował w barwach Legii w 1966 roku.

Trzy lata później poprowadził drużynę do tytułu mistrza kraju, a w 1971 roku dotarł z Legią do półfinału Pucharu Europy. W 1974 roku z "Orłami Górskiego" zajął trzecie miejsce w mundialu rozgrywanym w RFN. Potem wystąpił jeszcze w MŚ w Argentynie. Kazimierz Deyna zginął 1 września 1989 roku w okolicach San Diego w USA. CEGIEŁKI NA BUDOWĘ POMNIKA KAZIUMIERZA DEYNY MOŻNA KUPIĆ NA STRONIE KOMITETU BUDOWY.

bf/ec

Źródło zdjęcia głównego: fotorzepa/Piotr Wittman