Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Zarzuty dla 22-latka za oszustwa na aukcjach internetowych

  TVN Warszawa

  kspPolicjanci wykonują czynności z podejrzanym

  Do ośmiu lat więzienia grozi 22-latkowi, któremu policja zarzuca oszustwa przy zakupach na aukcjach internetowych. Zamówiony sprzęt elektroniczny mężczyzna odbierał na podstawie sfałszowanych potwierdzeń przelewów. Policja apeluje do ofiar oszusta o kontakt.

  Policjanci zajęli się sprawą oszustw po zawiadomieniach od dwóch mieszkańców Warszawy. Jak ustalili, Tomasz W. działał na jednym z portali aukcyjnych. Najczęściej wyszukiwał oferty sprzedaży laptopów i telefonów komórkowych ze Śródmieścia. Później kontaktował się ze sprzedającymi.

  Sprzęt potrzebny na już

  - Mechanizm działania był taki: mężczyzna wybierał sobie aukcję, dzwonił do właściciela przedmiotu i mówił, że jest zainteresowany kupnem. Przekonywał, że sprawa jest bardzo pilna, a sprzęt jest mu potrzebny na już. Twierdził, że od razu wysyła pieniądze przelewem. Później umawiał się ze sprzedającymi, jako dowód wpłaty pokazywał podrobione potwierdzenie przelewu - powiedział Robert Koniuszy, oficer prasowy śródmiejskiej policji.

  22-latek odbierał sprzęt i kontakt z nim się urywał. Niedługo później okazywało się, że sprzedający zostali bez sprzętu i pieniędzy. W jednym przypadku właściciel aukcji otrzymał na podany rachunek bankowy wpłatę w wysokości 1 zł. Na podrobionym potwierdzeniu wpłaty wpisana została natomiast odpowiednio wyższa kwota.

  Przyznał się do winy

  Policjanci zatrzymali mężczyznę i postawili mu zarzuty oszustwa. "Podczas przesłuchania Tomasz W. przyznał się do obu czynów. W najbliższym czasie sprawa zostanie skierowana z aktem oskarżenia do sądu, który może go skazać nawet na 8 lat więzienia" - poinformowała policja.

  Tomasz W. jest znany policji. Pod koniec października był zatrzymywany na Żoliborzu. Wtedy przedstawiono mu "zarzuty oszustwa i przywłaszczenia dokumentu należącego do innej osoby".

  Zdaniem policji postępowanie ma charakter rozwojowy. Śledczy nie wykluczają, że mężczyzna mógł oszukać więcej osób i apelują do wszystkich, którzy mogli zostać poszkodowani by zgłaszali się na policję.

  CZYTAJ TAKŻE O PROCESIE "HOSSA", TWÓRCY METODY NA WNUCZKA:

  Proces "Hossa" stoi w miejscu"Fakty" TVN
  wideo 2/4

  PAP/kw/pm