Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Lotnisko Chopina: trudniejszy dojazd i gorzej z parkowaniem

Warszawa

Pełen stan gotowości, przygotowania do wizyty Trumpa"Fakty" TVN
wideo 2/6

W czasie wizyty prezydenta Donalda Trumpa Lotnisko Chopina będzie pracować normalnie - poinformował we wtorek dyrektor biura PR i marketingu Hubert Wojciechowski. Dodał, że wokół lotniska mogą być utrudnienia w ruchu.

Prezydent USA Donald Trump będzie przebywał w Polsce w środę i czwartek. Do stolicy przyleci w środę wieczorem (około 22), a odleci wczesnym popołudniem w czwartek (około 14).

Utrudnienia wokół lotniska

- W związku z wizytą Donalda Trumpa Lotnisko Chopina będzie pracować bez zakłóceń, nie przewidujemy żadnych utrudnień. Natomiast wszystkie osoby, które w tych dniach będą kierowały się na lotnisko, muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu komunikacyjnym wokół lotniska, w związku z tym prosimy, aby wybrali się na lotnisko wcześniej niż zwykle - powiedział Wojciechowski.

Utrudnienia w ruchu - jak dodał - są związane z tym, że kolumny rządowe będą przejeżdżały w okolicach lotniska. - Loty rejsowe będą odbywać się normalnie - dodał.

Wojciechowski poinformował również, że taras widokowy na lotnisku w dniu, w którym Donald Trump przylatuje do Polski, będzie czynny normalnie, czyli do godziny 20.

Najbezpieczniej pociągiem

Pasażerowie powinni pamiętać, że przypadku dojazdu środkami komunikacji zbiorowej najlepiej skorzystać z pociągu (SKM linie S2 i S3 oraz Koleje Mazowieckie).

"W rejonie lotniska prosimy zwracać uwagę na ustawione tymczasowe znaki" – informują pracownicy lotniska na stronie internetowej. I przestrzegają: "Zakazy postoju i parkowania są tymczasowo ustawiane również w miejscach, gdzie na co dzień można parkować. Dotyczy to szczególnie uliczek i miejsc wokół lotniska (również rejonu terminala Cargo oraz dojazdów pod ogrodzenie lotniska i innych uliczek wokół lotniska)".

Kierowcy, którzy nie dostosują się do zakazu powinni liczyć się z tym, że ich samochody będą odholowywane.

CZYTAJ O INNYCH UTRUDNIENIACH W RUCHU NA CZAS POBYTU TRUMPA

Utrudnienia w stolicyLech Marcinczak, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

PAP/kw/mś