Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Gronkiewicz-Waltz: Jest decyzja o moim starcie w wyborach na prezydenta Warszawy

Najnowsze

video: TVN24/ foto: Jacek Turczyk PAPHanna Gronkiewicz-Waltz mówi o starcie na prezydenta

Prezydent stolicy zapowiedziała, że powalczy o trzecią kadencję w Warszawie. - Jest decyzja o moim starcie w wyborach na prezydenta – powiedziała w "Faktach po Faktach" w TVN24 Hanna Gronkiewicz-Waltz.

- Powalczę o trzecią kadencję. Trzeba dobrze wykorzystać nowy budżet Unii Europejskiej. Zawsze jest z kim przegrać i może być jakiś czarny koń, ale ja będę walczyła o zwycięstwo – dodała wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej.

- Referendum nam bardzo pomogło bardzo nas zjednoczyło. Byliśmy jak jedna pięść, jedna siła – mówiła prezydent. - Udało się wam zniechęcić warszawiaków do pójścia na referendum – wtrącił prowadzący „Fakty po Faktach”. – To też, to był jeden ze środków prowadzących do celu, żeby bezsensownie nie przerywać kadencji – przyznała Gronkiewicz-Waltz.

Będzie prezent na wybory?

Prezydent zapowiedziała też, że centralny odcinek II linii metra będzie dokończony do 30 września, to nie oznacza jednak, że będzie dostępny dla pasażerów. - Dalsza część to są odbiory. A to już nie jest moja administracja – powiedziała Gronkiewicz Waltz.

Kilku kandydatów

Chęć startu w nadchodzących wyborach na prezydenta Warszawy zadeklarowali już Joanna Erbel, Andrzej Rozenek, Piotr Guział, Sebastian Wierzbicki. Prawo i Sprawiedliwość skłania się ku wystawieniu w tej rywalizacji Jacka Sasina.

ec