Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Ostatnie pokazy w Parku Fontann

Najnowsze

TVN24Próba pokazu w parku fontann, którą zobaczyli dziennikarze

W piątek i sobotę o godzinie 21.00 odbędą się ostatnie pokazy widowiska Wodna symfonia w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu.

Każdego roku prezentowany jest inny pokaz, którego temat przewodni zazwyczaj związany jest ze stolicą lub Polską. W pierwszym sezonie były to legendy warszawskie i specjalna kompozycja dedykowana polskiemu przewodnictwu w Radzie Unii Europejskiej, w ubiegłym roku Euro 2012, a w tym roku mamy okazję uczestniczyć w wirtualnej filharmonii.

600 tysięcy widzów

Jak twierdzi zarządca Parku Fontann, tegoroczne laserowo-muzyczno-wodne show przyciągnęło dotychczas ok. 600 tysięcy osób.

Po weekendzie fontanny czeka przerwa, która potrwa do wiosny. - W październiku obiekt będzie przygotowywany do okresu zimowego. Musimy fontanny zabezpieczyć, wymontować niektóre urządzenia i przeprowadzić konserwację, by w przyszłym roku działały nienagannie - wyjaśnia Anna Wojtkowiak ze Stołecznej Estrady, która od tego roku zarządza atrakcją na Podzamczu.

Fontanny napędza ukryta pod ziemią maszyneria, znajdująca się tuż obok wodnej atrakcji. Całość sterowana jest jednak z Niemiec - pokazy rozpoczynają się od sygnału wysyłanego przez satelitę zza zachodniej granicy.

Budowa Parku Fontann kosztowała ponad 12 mln zł. Utrzymanie tej stołecznej atrakcji, a także przygotowanie pokazu, to koszt 800 tysięcy złotych rocznie.

Dyrygent kieruje fontannamiTVN24

pc/par