Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Areszt dla ojca pobitego 11-latka

Warszawa

archiwum TVN24Policja zatrzymała mężczyznę

Ojciec pobitego 11-latka znalezionego na Ochocie został aresztowany. Jak informuje komenda stołeczna, grozi mu do 5 lat więzienia.

- Decyzją sądu ojciec chłopca został tymczasowo zatrzymany na trzy miesiące - mówi Robert Opas z biura prasowego policji. - Grozi mu więzienie za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodziną. Sprawą zajmuje się wydział do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu.

Jak dodaje, nastolatek jest nadal w szpitalu. Musi przejść szereg badań. Matka po przesłuchaniu wróciła do domu i opiekuje się młodszym dzieckiem.

Szedł boso ulicą Korotyńskiego

Według relacji radia RMF FM, pobity chłopiec szedł boso ulicą Korotyńskiego.

- Jeden z przechodniów zauważył chłopca dosyć skąpo ubranego, jak na tę porę roku, zapłakanego. Zainteresował się jego losem. Chłopiec został przewieziony do szpitala. Zostali też poinformowani policjanci. W toku dalszych czynności ustalili, gdzie ten chłopiec mieszka - precyzował w sobotę rano na antenie TVN24 Opas.

W mieszkaniu funkcjonariusze zastali bardzo nietrzeźwych rodziców. I ojciec, i matka tego chłopca mieli w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

"Pod opieką kuratora"

- Jest to rodzina pod opieką kuratora, także korzystająca z pomocy społecznej. Być może już wcześniej działo się coś niepokojącego. Natomiast nie byliśmy informowani o takich sytuacjach - zastrzegł Opas.

I podkreślił, że były tam dwie interwencje domowe, ale nie dotyczyły przemocy wobec dzieci.

POLICJA O SPRAWIE 11-LATKA:

kz/r

Policja o sprawie 11-latka
TVN24