Aniołki twarzami w ziemi. Wandale ukarani

Warszawa

facebook/ Urząd Dzielnicy Praga-PółnocRodzina aniołków przy ul. Ząbkowskiej już stoi

Przewrócone i uszkodzone rzeźby niebieskich aniołków z ulicy Ząbkowskiej już stoją. Policja ukarała dwóch wandali, a w poniedziałek wycenione zostaną szkody - poinformował Urząd Dzielnicy Praga-Północ.

Informację o zdemolowanych aniołkach na Ząbkowskiej otrzymaliśmy w niedzielę rano od Reportera 24 Dodo, a na dowód przesłał zdjęcie przewróconego cokołu.

O dewastacji powiadomiliśmy urząd dzielnicy. – Dziękuję za informację. Będziemy zabezpieczać aniołki i naprawiać. Zajmiemy się tym niezwłocznie – zapewniała Beata Bielińska-Jacewic, rzeczniczka Pragi Północ.

Urząd dzielnicy zareagował bardzo szybko, ponieważ rzeźby po południu już zostały postawione. "Wszystkich zaniepokojonych informacją o zniszczeniu praskich aniołków z Ząbkowskiej, uspokajamy, że rodzina aniołków, choć mocno sponiewierana, jest w komplecie i już stoi" - poinformował urząd dzielnicy na jednym z portali społecznościowych. "Policja ukarała mandatami dwóch wandali, którzy przyczynili się do zniszczeń. Jutro ZPTP i Wydział Kultury Urzędu ocenią szkody" - czytamy. Aniołki nie nadają się na złom, ponieważ zrobione są z żywicy.

Uszkodzone aniołki i cokół

Przed południem na miejscu był reporter tvnwarszawa.pl. – Rzeźby z podstawą są rzeczywiście przewrócone - potwierdzał wówczas Lech Marcinczak. - Uszkodzono aniołki i cokół. Dokładne zniszczenia będzie widać, jak całość zostanie podniesiona – dodał reporter.

Aniołki ustawiono przy Ząbkowskiej (niedaleko Targowej) w czerwcu 2010 roku. Autorem jest Marek Sułek, rzeźbiarz z Kamionka.

Zdewastowane aniołki
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Zdewastowane aniołki
Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl

ran/b