Angielski dla taksówkarzy.Zostało jeszcze 200 miejsc

Warszawa

Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plMówi Tomasz Pactwa

Do ostatniej chwili czekali warszawscy taksówkarze chętni do wzięcia udziału w programie Euro-Taksówkarz, który daje m.in. możliwość nauki angielskiego. W piątek minął termin zgłoszeń, ale urzędnicy postanowili przedłużyć rekrutację. Zostało jeszcze ok. 200 wolnych miejsc.

- Dziś zgłosiło się najwięcej osób. Mamy jeszcze sporo wolnych miejsc, więc przedłużamy rekrutację do 14 marca. Postanowiliśmy dać jeszcze półtora tygodnia chętnym na udział w projekcie i dotrzeć do jak największej liczby taksówkarzy – powiedział tvnwarszawa.pl Tomasz Pactwa, dyrektor Biura Funduszy Europejskich. Jak dodał, współpraca z korporacjami taksówkowymi nie układała się najlepiej, dlatego od poniedziałku urzędnicy sami ruszą w miasto z informacją o programie Euro-Taksówkarz. Preferowane panieEuro-Taksówkarz to projekt współfinansowany w 80 procentach przez Unię Europejską. Jest przeznaczony dla licencjonowanych taksówkarzy z Warszawy. Szczególnie oczekiwane są panie oraz osoby powyżej 45 roku życia. - Preferujemy osoby ze średnim wykształceniem, bo chodzi o to, aby podnosić własne kwalifikacje – informuje Tomasz Pactwa. Jednak, jeśli będą wolne miejsca, także posiadacze dyplomów wyższych uczelni mają szansę zostać zakwalifikowani. Program obejmuje obowiązkową naukę angielskiego (64 godziny) lub krótki kurs języków europejskich: niemieckiego, rosyjskiego, włoskiego, hiszpańskiego (po 5 godzin na każdy język). - Chodzi o to, żeby nawiązać kontakt, złapać podstawową informację, gdzie dojechać. Inaczej czuje się klient, jeśli taksówkarz potrafi powiedzieć choć kilka słów w jego języku – tłumaczy dyrektor.

Języki magnesemFakultatywnie kierowcy taksówek mają do wyboru trzy dodatkowe kursy: profesjonalną obsługę klienta, pierwszą pomoc i ratownictwo drogowe oraz samoobronę. Taksówkarze, z którymi udało nam się porozmawiać zgodnie przyznali, że magnesem przyciągającym do programu, były jednak języki obce.- Chciałabym kształcić się w kierunku angielskiego. Miałem zamiar iść na kurs w związku z Euro 2012. Projekt pozwoli mi podciągnąć ten język – mówi pani Lidia – Ważne jest dla mnie także szkolenie z pierwszej pomocy – dodaje.- Głównie chciałbym podwyższyć swoje kwalifikacje języka angielskiego, ciekaw też jestem co zostanie pokazane na szkoleniu z obsługi klienta – wtóruje Konrad Kubera.

Taksówkarze stawiają na angielski
Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

Aplikacje można składać w Biurze Funduszy Europejskich na XIX piętrze Pałac Kultury i Nauki (pokój 1912) w godz. 9.00-15.00.

Dlaczego w ostatniej chwili?
Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

bako//ec