Andrzej Rozenek wystartuje na prezydenta Warszawy

Warszawa

Rzecznik Twojego Ruchu Andrzej Rozenek wystartuje w wyborach na prezydenta Warszawy. Komitet wyborczy, z którego list wystartuje, wystawi także kandydatów do rady miasta i rad dzielnic. Poparcia we wtorek udzielił mu lider Twojego Ruchu Janusz Palikot.

- Chcę, aby Warszawa była rządzona uczciwie, sprawnie i ambitnie - mówił Rozenek na konferencji prasowej przed stołecznym ratuszem. Powiedział, że prezydent Warszawy podczas najbliższej kadencji powinien się skupić na pomocy dzieciom i osobom starszym. Podkreślał, że uczciwiej, sprawniej i ambitniej powinny być zarządzane m.in. żłobki, przedszkola, szkoły, instytucje dbające o bezpieczeństwo zdrowotne, socjalne i aktywizację osób starszych.

Poparcie od Palikota

- Warszawa powinna stać się aglomeracją na miarę XXI wieku i świecić przykładem dla całej Polski. Mamy nowy plan dla Warszawy - dodał.

Poinformował, że komitet wyborczy wyborców Andrzeja Rozenka wystawi także kandydatów na radnych miasta i dzielnic. Z kolei komitet wyborczy Twojego Ruchu wystawi z kolei kandydatów na radnych sejmiku województwa mazowieckiego.

Rozenek pytany przez PAP, dlaczego nie startuje z list Twojego Ruchu, powiedział: - To jest odpowiedź na szereg postulatów i próśb, żeby stworzyć formułę możliwie najszerszą. Formuły partyjne zawężają (...) Każdy, kto zgadza się z naszym programem, a nie chce uczestniczyć w życiu partyjnym, będzie mógł go poprzeć.

Poparcia Rozenkowi udzielił lider Twojego Ruchu Janusz Palikot. - Rozenek reprezentuje nową generację polityków, których Warszawa potrzebuje - podkreślił.

Palikot zaznaczył, że rozwój miasta musi się opierać o nowe kompetencje związane z komunikacją społeczną, kapitałem społecznym, zarządzaniem wartościami niematerialnymi, zarządzeniem marką miasta. - Przy całych zasługach wcześniej Lecha Kaczyńskiego, a później Hanny Gronkiewicz-Waltz, czas na takich polityków jak Andrzej Rozenek - polityków z nowymi kompetencjami - podkreślił Palikot.

Aleksandra Popławska z Twojego Ruchu poinformowała, że szczegółowe programy dla każdej dzielnicy Warszawy i okręgu są budowane na podstawie konsultacji z mieszkańcami.

Wybory 16 listopada

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada; wybierzemy w nich blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz blisko 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Mieszkańcy Warszawy wybiorą 60 radnych miasta i 423 radnych dzielnic.

W wyborach o fotel prezydenta miasta zawalczą także: Hanna Gronkiewicz-Waltz, Joanna Erbel, Piotr Guział, Jacek Sasin, Sebastian Wierzbicki, Jacek Wilk.

Pod koniec sierpnia Polskie Stronnictwo Ludowe poprze w wyborach prezydenckich w Warszawie dotychczasową prezydent stolicy i kandydatkę Platformy Obywatelskiej Hannę Gronkiewicz-Waltz.

PSL poprze Hannę Gronkiewicz - Waltz w wyborach na prezydenta miasta
TVN 24

PAP,lata,kś/ran