Amfetamina, kokaina, marihuana. Trzy osoby zatrzymane na Okęciu

Warszawa

kwp.radom.plPolicjanci zabezpieczyli narkotyki

Policjanci zatrzymali trzy osoby, które podejrzewali o rozprowadzenie narkotyków. Znaleźli też 3 kg amfetaminy i inne narkotyki.

Stołeczni funkcjonariusze przy współpracy z policjantami z Radomia od dłuższego czasu rozpracowywali kanał przerzutowy narkotyków z kilku krajów Unii Europejskiej do Polski. Substancje, które tym sposobem trafiały do naszego kraju rozprowadzanie były między innymi w województwach mazowieckim.

Do 10 lat więzienia

9 lutego na lotnisku Chopina zatrzymano 3 osoby, które wracały z Hiszpanii. Są to mieszkańcy powiatu starachowickiego. 27-letnia kobieta oraz dwóch 33-latków przewieziono do Radomia, gdzie trafili do aresztu. Policjanci przeszukali mieszkania podejrzanych, gdzie znaleźli ponad 3 kg amfetaminy, prawie pół kilograma marihuany, kilkadziesiąt gramów kokainy i tabletki ecstasy. Jak informuje policja, kobieta została zwolniona, natomiast mężczyźni trafili do prokuratury. Wobec jednego z nich zastosowano dozór policyjny - będzie musiał się tłumaczyć z posiadania narkotyków. Drugi 33-latek został przewieziony do sądu, który objął go tymczasowym aresztem.Za posiadania znacznych ilości narkotyków grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci zabezpieczyli narkotyki
kwp.radom.pl

ło/r