Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Ambulans i ciężarówka darów jadą z Warszawy na Ukrainę

Warszawa

Fundacja Otwarty Dialog / facebook.comAmbulans wyruszył na Ukrainę

Fundacja Otwarty Dialog zorganizowała transport darów na Ukrainę. Z Warszawy wyruszył w środę w pełni wyposażony ambulans medyczny dla walczących na wschodzie kraju żołnierzy oraz ciężarówka z podstawowymi artykułami dla osób, które opuściły domy z powodu działań wojennych.

Jak poinformował Tomasz Czuwara z Fundacji Otwarty Dialog, ambulans oraz jego wyposażenie m.in. opatrunki i opaski zostały zakupione za pieniądze ze zbiórki publicznej. Zawartość drugiego pojazdu m.in. ciepłe ubrania, obuwie zimowe, koce i żywność o przedłużonej przydatności to efekt ofiarności warszawiaków i firm z Mazowsza.

"Zima będzie trudnym okresem dla ludzi"

Organizatorzy zastrzegają, że ze względów bezpieczeństwa nie mogą podać precyzyjnie miejsca docelowego, do którego kieruje się transport. Zapowiadają, że relację z przekazania darów prześlą w ciągu tygodnia.

- Nasza pomoc będzie kontynuowana, ponieważ zbliżająca się zima będzie bardzo trudnym okresem dla ludzi, którzy opuścili swoje domy z powodu działań wojennych. Teraz mieszkają w nieprzystosowanych do zimy ośrodkach turystycznych - podkreśla Czuwara.

Jak mówi, Fundacja zamierza nadal "przekazywać wyposażenie ratujące życie dla walczących Ukraińców, ponieważ informacje o rozejmie i wycofaniu sił rosyjskich nie znajdują potwierdzenia w rzeczywistości".

Fundacja Otwarty Dialog powstała w 2009 r. Jak czytamy na stronie internetowej organizacji, została założona w oparciu o doświadczenia i kontakty wyniesione z okresu Pomarańczowej Rewolucji na Ukrainie w 2004 r. Cele Fundacji to obrona praw człowieka, demokracji i rządów prawa na obszarze postsowieckim. Szczególna uwagę Fundacja skupia na Rosji, Ukrainie i Kazachstanie.

PAP/su